نسخه شماره 3530 - 1393/05/02 -

 تشکري‌هاشمي خبر داد:
 الحاق 40 دستگاه ون به ناوگان ويژه جانبازان و معلولان 

معاون شهردار تهران از ورود 40 دستگاه ون ويژه معلولان به ناوگان خدمات‌رساني معلولان و جانبازان پايتخت خبر داد وگفت: تا دو ماه آينده در تمام اتوبوس‌ها و قطارهاي مترو صندلي‌هاي ويژه جانبازان و معلولان و نيز ويژه افراد سالمند نصب مي‌شود.

سيدجعفر تشکري‌هاشمي در گفت‌و‌گو با شهرنوشت بيان کرد: ايجاد سهولت در رفت و آمد جانبازان و معلولان از جمله مهمترين وظايف مديريت شهري به شمار مي‌آيد و معاونت
حمل و نقل و ترافيک در راستاي برنامه‌هاي شهرداري تهران و اهداف شهردار توجه ويژه‌اي به اين قشر دارد. معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با اشاره به استقبال چشمگير جانبازان و معلولان از پايانه ويژه معلولان گفت: در سال 93 اقدامات مهمي‌در راستاي ايجاد ظرفيت دو برابري پايانه جانبازان و معلولان در دست اجرا داريم.

وي با بيان اينکه اکنون 60 دستگاه ون در پايانه ويژه معلولان و جانبازان فعال است، تصريح کرد: طي سال جاري تعداد ون‌هاي ويژه خدمات‌رساني به جانبازان و معلولان به صد دستگاه خواهد رسيد .

تشکري‌هاشمي ابراز کرد: ما امسال به دنبال اين هستيم که خدمات خاص به اين عزيزان بدهيم به گونه‌اي که جابجايي آنان تنها از يک نقطه خاص به نقطه ديگر نباشد. بر اين اساس جانبازان و معلولان مي‌توانند از اين خدمات در سفرهاي تفريحي درون شهري‌، جابجايي از محل استقرار در دانشگاه يا مراکز درماني تا محل سکونت و... بهره ببرند که با تحقق آن شاهد تحول بزرگي در حمل و نقل معلولان و جانبازان خواهيم بود.

به گفته معاون شهردار تهران اکنون جانبازان و معلولان از طريق تماس تلفني با شماره 6305 خدمات دهي نقطه به نقطه در طول سفر خواهند گرفت. اين در حاليست که چنانچه مراکز فرهنگي‌، آموزشي‌، تفريحي خدماتي که به معلولان و جانبازان ويلچري ارايه مي‌دهند نيز تقاضاي خدمات جابه جايي با اتوبوس را داشته باشند‌، اتوبوس‌هاي ويژه معلولان را به صورت رايگان در اختيارشان قرار خواهيم داد .

تشکري‌هاشمي تصريح کرد: جابه جايي معلولان و جانبازان از نقطه آغاز تا نقطه پايان سفر تنها معادل بليط يک اتوبوس صورت مي‌گيرد .

تشکري همچنين خبر داد: بنا داريم تا دو ماه آينده در تمام اتوبوس‌ها و قطارهاي مترو صندلي‌هاي ويژه جانبازان و معلولان و نيز ويژه افراد سالمند را نصب کنيم. اميدواريم که شهروندان هم حقوق اين عزيزان را محترم بشمارند.

وي خاطرنشان کرد: اين صندلي‌ها با پلاک و عکس مخصوص مشخص خواهد بود و ما اميدواريم مردم هم حامي اين ايده باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان