نسخه شماره 3517 - 1393/04/17 -

 کشف بزرگترين محموله سوخت در مرز شمال شرق کشور 

مديرکل سازمان تعزيرات حکومتي استان خراسان رضوي از کشف بزرگترين محموله سوخت در مرز دوغارن تايباد خبر داد.

حميد رضا کريم مديرکل سازمان تعزيرات حکومتي استان خراسان رضوي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: درپي بازديد اعضاي کميسيون مبارزه با قاچاق کالا استان از محل توقف تانکرهاي حامل سوخت بيش از 37 ميليون و 532 هزار ليتر نفت و گاز ( گازوئيل) که به صورت غير قانوني در 800 دستگاه تانکر حامل سوخت دپو شده بود کشف و در همين راستا پرونده‌اي تخلفاتي تشکيل و جهت رسيدگي پرونده به تعزيرات حکومتي استان ارسال شد.

اين مقام مسئول قضايي در ادامه عنوان کرد: با بررسي‌هاي صورت گرفته از سوي سازمان تعزيرات د رنهايت قاچاق بودن محموله محرز شد و پرونده به شعبه گلوگاهي 17 شهريور مستقر در منطقه مرزي تايباد ارجاع شد.

وي در خصوص محکوميت پرونده سنگين قاچاق سوخت اظهار داشت: شعبه ياد شده با توجه به ادله کافي در پرونده مدير عامل شرکت حمل فرآورده‌هاي سوختي را علاوه بر ضبط سوخته مکشوفه به ميزان 37 ميليون و 532 هزار ليتر سوخت گازوئيل به پرداخت جريمه يک تريليارد و 211 ميليارد و 172 ميليون ريال در حق خزانه دولت محکوم کرد و در ادامه رأي شعبه مدير عامل به دو سال حبس محکوم شد.

حميدرضا کريم خاطر نشان کرد: در ادامه با آزمايشات به عمل آمده توسط کارشناسان مشخص شد که 85 درصد محموله سوبسيددار بوده و علي رغم اعلام صاحبان کالا هيچگونه اقدام و دفاعي در خصوص خروج و اظهار کاميون‌هاي مذکور به عمل نياوردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان