نسخه شماره 3479 - 1393/02/31 -

 بيگدلي:تلاش براي شکست مذاکرات خيانت است 

يك کارشناس مسائل بين‌الملل با بيان اينکه در مذاکرات هسته‌اي راه بازگشتي وجود ندارد، تاکيد کرد: تلاش براي شکست مذاکرات از سوي مخالفان يک خيانت است.

سيدعلي بيگدلي در گفت‌وگو با ايلنا، در خصوص مذاکرات اخير ايران و 1+5 معروف به وين4 گفت: در روزهاي پاياني وين3 مشخص بود که دور آتي مذاکرات هسته‌اي همراه با دشواري خواهد بود.

وي با اشاره به سفر سوزان رايس و وندي شرمن پيش از مذاکرات و سفر چاگ هيگل در هنگام مذاکرات به اسرائيل اظهار داشت: آنچه در وين4 موجب اين شد تا اين دور همراه با موفقيت محسوسي نباشد خواسته‌هاي بيش از حد و خارج از چارچوب توافق ژنو آمريکا از ايران بود که نشات گرفته از حساسيت‌ها و فشارهاي اسرائيلي بود. استاد دانشگاه شهيد بهشتي ادامه داد: از آنجايي که زياده‌خواهي آمريکا خارج از چارچوب توافق ژنو بود اين مسئله موجب ايجاد اختلاف در 1+5 شد چراکه کشورهاي اروپايي خواستار حل اين پرونده هستند. بيگدلي با اشاره به پيام اخير ظريف در توئيتر يادآور شد: متاسفانه کارشکني‌هاي آمريکا موجب شد تا يک مسئله ساده به موضوعي پيچيده تبديل شود و حال که همه مي‌خواهند تا اين بحران غيرضروري حل شود، بايد تمام از آن استفاده بکنند. اين کارشناس مسائل بين‌الملل با بيان اينکه بايد تلاش کرد تا مذاکرات به نتيجه برسد، خاطرنشان کرد: راه گريزي براي هم ايران و هم 1+5 جز توافق وجود ندارد و ديگر نمي‌توان به عقب بازگشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان