نسخه شماره 3462 - 1393/02/10 -

 مقاومت عبدالله عبدالله 

عبدالله عبدالله روز سه‌شنبه در نشست خبري با حضور خبرنگاران داخلي و خارجي به مناسبت سالگرد پيروزي مجاهدين افغان ضمن تجليل از مجاهدان افغان حضور مردم اين کشور را در روز 16 فروردين در پاي صندوق‌هاي راي ستود و گفت: دفاع از آرا و عزت مردم افغانستان را در هر شرايطي مسووليت ملي و ديني خود مي‌دانم.

نفر اول کانديداهاي رياست جمهوري افغانستان که بر اساس اعلام نتايج مقدماتي کميسيون مستقل انتخابات رياست‌جمهوري نتوانست حد نصاب لازم را براي پيروزي در دور اول انتخابات اين کشور به دست بياورد و بايد در دور دوم انتخابات با اشرف غني احمد زي به رقابت بپردازد، گفت: از رفتن به دور دوم انتخابات هراسي نداريم، اما در صورت رسيدگي درست به شکايات و مشکلاتي که در برگزاري انتخابات وجود داشت، تيم ما در دور اول پيروز است. عبدالله با تاکيد براينکه در مقابل حق کشي خاموش نخواهد بود، گفت: دفاع از آراي مردم افغانستان دفاع از يک تيم و يا يک گروه نيست بلکه دفاع از حق تمام مردم افغانستان است تا مردم افغانستان باور پيدا کنند که راي آنان تعيين کننده است. عبدالله افزود: مردم افغانستان سهم خود را ادا کردند و امروز در انتظار نتيجه هستند و ما به عنوان تيم اصلاحات و همگرايي ضمن قدرداني از اعتماد مردم افغانستان، بيشترين آرا را کسب کرده ايم.

عبدالله تاکيد کرد: ما نمي‌خواهيم براي مردم افغانستان تشويش ايجاد کنيم، ولي اگر ببينيم در جايي حق کشي صورت مي‌گيرد اين وعده را به مردم افغانستان مي‌دهيم که صداي ما خاموش نخواهد بود و از راي مردم دفاع مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان