نسخه شماره 3461 - 1393/02/09 -

 ساخـت روزانه 100 متـر تونـل مترو در پايتـخت 

معاون حمل‌و‌نقل و ترافيک شهرداري تهران گفت: تهران بايد 514 کيلومتر متروي درون شهري و بيش از 200 کيلومتر متروي برون شهري و در مجموع بيش از 714 کيلومتر متروي در دست بهره‌برداري داشته باشد.

مهندس سيد‌جعفر تشکري‌هاشمي افزود: بخش شمالي خط 3 مترو از مصلاي امام خميني (ره) تا شهرک قائم به طول 18 کيلومتر شامل 11 ايستگاه امسال به بهره‌برداري مي‌رسد و 16 ايستگاه باقي مانده بخش جنوبي اين خط که هفته گذشته افتتاح شد نيز در سال جاري مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرند.

وي ايستگاه‌هاي فاطمي و ميدان حضرت ولي‌عصر (عج) را از ايستگاه‌هاي مهم بخش جنوبي خط 3 مترو بر شمرد و تأکيد کرد: خط 7 مترو نيز به طول 12 کيلومتر شامل 10 ايستگاه از تقاطع بزرگراه شهيد نواب صفوي تا خيابان هلال احمر در امتداد بزرگراه شهيد چمران تا ميدان صنعت امسال به بهره‌برداري مي‌رسد. معاون شهردار تهران با اشاره به اين که 30 کيلومتر تونل مترو در حدود 300 روز کاري سال 93 بايد ساخته شده و به اين ترتيب هر روز 100 متر تونل مترو حفر خواهد شد، اظهار کرد: براي اين کار بايد يک شبه معجزه اتفاق بيفتد که به حول و قوه الهي و با تدابير شهردار محترم تهران اتفاق مي‌افتد. مهندس تشکري‌هاشمي با بيان اين که براي ساخت اين 30 کيلومتر خط مترو بايد سه هزار ميليارد تومان بابت تجهيزات واگن، ريل، تونل و ايستگاه هزينه شود، تصريح کرد: خط 6 مترو در سال 94 آماده مي‌شود که 6 کيلومتر از 33 کيلومتر طول اين مسير ساخته شده و حفر 27 کيلومتر تونل آن باقي مانده است. وي با تأکيد بر اين که نبايد از برنامه‌هاي توسعه مترو در سال 94 که بسيار مفصل تر از سال 93 است عقب بمانيم، اضافه کرد: بايد با تکميل منتهي اليه شمالي خط يک مترو در ميدان تجريش، سرفاصله حرکت قطارها در اين خط را کاهش داده و مراحل تکميلي پايانه شهيد کلاهدوز در انتهاي پيروزي را انجام دهيم تا سرفاصله حرکت قطارها در خط 4 مترو نيز کاهش پيدا کند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اين که بخش جنوبي خط 3 مترو با 6 رام قطار فعاليت مي‌کند و در طول سال جاري نيز 11 رام قطار ديگر به اين بخش اضافه خواهد شد، اظهار کرد: سرفاصله حرکت قطارها در بخش جنوبي خط 3 مترو را از 20 دقيقه فعلي به 12 دقيقه رسانده، و خط 7 مترو را نيز با 11 رام قطار با سرفاصله 20 دقيقه راه‌اندازي مي‌کنيم . مهندس تشکري‌هاشمي با بيان اين که 14 سال از عملکرد خط 5 مترو در مسير تهران – کرج مي‌گذرد و اين خط نياز به زيرسازي مجدد دارد، تصريح کرد: اين در حالي است که خدمات‌رساني در اين خط نبايد متوقف شود و بايد هر شب از ساعت 23 که آخرين قطار حرکت مي‌کند، کار را شروع کنيم و تا ساعت 5 صبح که اولين قطار راه مي‌افتد کار خود را به اتمام برسانيم. وي در پايان با تأکيد بر اين که طول 46 کيلومتري ريل متروي ميدان صادقيه تا گل شهر کرج بايد تکه تکه جمع‌آوري شده و زيرسازي مجدد آنها قطعه قطعه انجام شود، خاطرنشان کرد: بازسازي مسير تهران – کرج، علاوه بر 100 جبهه کاري است که در حال حاضر به صورت شبانه‌روزي در اعماق زمين‌هاي 4 گوشه پايتخت به صورت شبانه‌روزي مشغول به کار هستند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان