نسخه شماره 3434 - 1392/12/22 -

 استقبال دانشجويان دانشگاه‌هاي فني كشور براي بازديد از خط 3 مترو تهران 

 خط 3 مترو تهران به خاطر شاخص‌هاي كم‌نظير خود در زمينه‌هاي فني،اجرايي و تاثيرات ترافيكي و زيست‌محيطي مورد توجه و استقبال صاحبنظران و دانشگاهيان قرار گرفته است.

پروژه بزرگ و كم‌نظير خط 3 مترو به طول 37 كيلومتر حدفاصل ازگل و شهرك قائم در شمال شرق تا اتوبان آزادگان در جنوب غرب تهران كه به پيش‌بيني صاحبنظران مسايل شهري و محيط زيست اثرات فراوان و بي‌بديلي در كاهش آلودگي هوا و روان شدن ترافيك پايتخت ايفا خواهد كرد در هفته‌هاي اخير و اين روزها مورد توجه و علاقه بسياري از گروه‌هاي دانشجويي، فعالان محيط زيست، مديران شهري و مراجع تحقيقاتي در حوزه حمل‌و‌نقل قرارگرفته است. در همين راستا و در هفته جاري شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو ) در بخش شمالي خط 3 ميزبان دانشجويان مهندسي عمران دانشگاه شريف بود كه به همراه اساتيد خود در جريان مراحل حفاري و ساخت اين پروژه 19 كيلومتري قرار گرفتند. گروه ديگر بازديد كننده از خط 3 در اين هفته كه از آن به عنوان مصداق روشن كاهش فاصله و اتصال شمال به جنوب تهران و شاهرگ حياتي شبكه ريلي و حمل‌و‌نقل پايتخت ياد مي‌شود دانشجويان مهندسي فني نقشه برداري سازمان جغرافيايي كشور بودند كه دستاوردهاي مهندسين ايراني در بومي‌سازي صنعت مترو در كشور را تحسين كردند. هر دو گروه دانشجويي در جريان بازديد از نحوه ساخت تونل، ايستگاه‌ها، نقشه‌برداري در زير زمين، نحوه ميله‌گذاري تونل، طول رمپ و بارگذاري ديواره‌هاي تونل آشنا شدند.

گروه ديگر بازديد‌كننده اين هفته از خط 3 مترو تهران، تعدادي از دانشجويان برنامه‌ريزي شهري و فعالان عرصه حمل‌و‌نقل شهري از سراسر كشور بودند كه از بخش‌هاي مختلف اين خط مهم و شريان حياتي حمل‌و‌نقل تهران ديدن كردند.

طي هفته‌هاي گذشته نيز شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) در بخش جنوبي خط 3 ميزبان فعالان بيش از 20 تشكل غيردولتي و مردم نهاد حوزه محيط زيست و نيز شوراياران مناطق مختلف شهرداري تهران بود. خط 3 متروي تهران‌، بلندترين خط مترو خاورميانه به شمار مي‌رود كه داراي 37 كيلومتر طول و 28 ايستگاه است. اين خط در سه فاز از جنوب غرب تا شمال شرق تهران درحال ساخت است كه بخش مياني آن سال گذشته به طول 7 كيلومتر حدفاصل چهارراه وليعصر(عج) تا ايستگاه بهشتي به بهره برداري رسيد و 12 كيلومتر آن در بخش جنوبي از بزرگراه آزادگان درجنوب غربي تهران تا چهارراه وليعصر(عج) آماده افتتاح است؛ 19 كيلومتر باقي مانده براي تكميل بزرگ ترين خط مترو ايران كه به بخش شمالي خط 3 معروف است در شرايط حاضر به عنوان اولويت نخست شركت مترو در جريان ساخت است كه در صورت تامين اعتبار تا پايان سال كاري آينده به اتمام و بهره‌برداري خواهد رسيد. اين خط به عنوان اولين خط قطري شبكه مترو بيشترين ايستگاه‌هاي تقاطعي را با خطوط 7،6،4،1 و 8 مترو تهران داراست به طوري كه در ايستگاه چهارراه وليعصر (عج) با خط 4، در ايستگاه ميدان وليعصر(عج) با خط 6، در ايستگاه شهيد بهشتي با خط 1 و در ايستگاه مولوي با خط 7 تقاطع دارد ومي‌تواند سهم بزرگي را در اتصال خطوط ريلي منسجم و به هم پيوسته درون شهري و مسافرت راحت و آسان شهروندان و بيشترين دسترسي مسافران به تمام خطوط ريلي ايفا كند. خط 3 مترو همچنين با 7 بزرگراه، 6 ميدان اصلي(ميدان راه آهن و ...) و خيابان مهم شهر (وليعصر«عج») تقاطع و يا عبور مي‌كند و ساكنان بزرگراه آزادگان، بزرگراه سعيدي، ميدان راه آهن، ميدان وليعصر (عج)، خيابان وليعصر(عج)، خيابان انقلاب، بزرگراه رسالت، بزرگراه صياد شيرازي، ميدان نوبنياد، بزرگراه ارتش و منطقه نياوران و كامرانيه را به عنوان مناطق پرتردد پوشش مي‌دهد. فاصله متوسط بين ايستگاهي در بخش جنوبي خط 1200 متر است كه براي تسهيل در امر دسترسي شهروندان به ايستگاه‌ها براي هر ايستگاه دو ورودي در نظر گرفته شده كه در ميادين اصلي به 4 ورودي افزايش يافته است؛ اين خط ظرفيت جابجايي روزانه يك ميليون مسافر را داراست كه طبعاً ظرفيت كامل موردنظر با پيوستن تدريجي ناوگان به اين خط ميسر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان