نسخه شماره 3428 - 1392/12/15 -

 منابع ايراني و فلسطيني خبر دادند:
 تکذيب توقيف کشتي ايراني در غزه 

خبر توقيف کشتي حامل سلاح‌هاي ايراني توسط رژيم صهيونيستي از سوي منابع ايراني و فلسطيني تکذيب شد. يک منبع آگاه در نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با فارس، ادعاي برخي رسانه‌هاي غربي مبني بر توقيف يک کشتي حامل موشک‌هاي ايراني توسط رژيم صهيونيستي را تکذيب کرد.

«اسلام شهوان»، سخنگوي وزارت کشور دولت حماس در نوار غزه نيز در صفحه فيس‌بوک اين خبر را تکذيب کرد . «اسلام شهوان»، سخنگوي وزارت کشور دولت حماس در نوار غزه در صفحه فيس‌بوک خود نوشت که رسانه‌هاي خبري و مطبوعات نبايد دروغ‌پردازي‌هاي صهيونيستي درباره توقيف کشتي ايراني حامل سلاح براي مقاومت فلسطيني در نوار غزه را باور کنند. الشهوان تاکيد کرد که انتشار اين خبر از سوي مطبوعات رژيم صهيونيستي با هدف توجيه محاصره نوار غزه صورت مي‌گيرد، به ويژه آنکه برخي از سازمان‌ها و نهادهاي مردمي و مدني اروپايي در اين اواخر اعلام کرده‌اند که قصد دارند، از طريق دريايي محاصره اعمال شده عليه نوار غزه را بشکنند.

سخنگوي وزارت کشور دولت حماس تاکيد کرد که ما اين اقدام، را اقدامي بسيار خطرناک از سوي رژيم صهيونيستي براي توجيه محاصره نوار غزه در تمام انواع و اشکال آن نگاه مي‌کنيم و اين جداي از اقدامي است که دادگاه مصر عليه مقاومت فلسطيني در نوار غزه دست به آن مي‌زند. شهوان توضيح داد: دريا تماما ازسوي نيروي دريايي اسرائيل به روي نوار غزه بسته است و هيچ کشتي نمي‌تواند، به نوار غزه نزديک شود، چون فورا مورد توقيف نيروي دريايي اسرائيل قرار مي‌گيرد. ديروزخبرگزاري آسوشيتدپرس به نقل از ارتش رژيم صهيونيستي از توقيف يک کشتي حامل راکت‌هاي پيشرفته سوري به مقصد فلسطين در درياي سرخ خبر داد.به گزارش ايسنا، پيتر لرنر، سخنگوي ارتش رژيم صهيونيستي در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: اين کشتي که KLOS C نام دارد، راکت‌هاي302 - M ساخت سوريه را حمل مي‌کرده است که مورد هجوم نيروهاي دريايي ارتش اسراييل قرار گرفت. او در ادامه گفت: راکت‌هاي 302 - M برد 160 کيلومتري دارند و در نتيجه قابليت‌هاي مبارزان فلسطيني را افزايش مي‌دهند. آن‌ها مي‌توانند تقريبا تمام اسراييل را تحت پوشش قرار دهند. حزب‌الله نيز پيش از اين در جنگ با اسراييل در سال 2006 از اين راکت‌ها استفاده کرده است. لرنر همچنين مدعي شد که در يک عمليات محرمانه که ماه‌ها به طول انجاميده است، توانسته به اين کشتي دست پيدا کند.ژ وي در ادامه ادعاهايش گفت: اين کشتي ابتدا از سوريه حرکت کرده است. از آن‌جا اين سلاح‌ها به سمت ايران آمده و سپس از بندرعباس به حرکت درآمده‌اند. لرنر همچنين مدعي شد: ايراني‌ها ابتدا با ارسال اين سلاح‌ها به عراق سعي کردند ردپاي خود را پاک کنند. اين کشتي سپس از عراق به سمت سودان و پس از آن‌جا به مصر در حرکت بود تا بتواند در نهايت به غزه برسد.

سخنگوي ارتش رژيم صهيونيستي علاوه بر اين ادعا کرد که شبه نظاميان فلسطيني نيز پيش‌تر از اين مسير استفاده کرده‌اند. او همچنين افزود: 17 خدمه اين کشتي به احتمال زياد از اتهام مبرا بوده و از محموله کشتي آگاهي نداشتند. اين کشتي هم‌اکنون به اسراييل منتقل شده است. يک فيلم ويديويي که از سوي ارتش رژيم صهيونيستي منتشر شده، نشان مي‌دهد که سربازان رژيم صهيونيستي بر روي اين کشتي در حال انتقال راکت‌هايي هستند که در جعبه‌هاي بزرگ نگهداري مي‌شوند. اين فيلم ويديويي همچنين نشان مي‌دهد که روي اين جعبه‌ها جمله «ساخت ايران» به زبان انگليسي نوشته شده است. موشه يالون، وزير دفاع رژيم صهيونيستي در واکنش به اين ادعا گفت که اين سلاح‌ها به لحاظ استراتژيک مهم هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان