نسخه شماره 3421 - 1392/12/07 -

 سوال‌هاي اساسي از وزير اطلاعات 
نويسنده : محمد حسين روانبخش

 يکي از نمايندگان مجلس خبر داده که طرح سوالي از وزير اطلاعات را تهيه و برايش امضا جمع کرده‌اند که در آن وزير بايد به 21 مورد جواب دهد که امنيت ملي جمهوري اسلامي در آن موارد تهديد، تضعيف و مورد بي‌مهري واقع شده است. ناگفته پيداست که اين موارد به شدت در حيطه وظايف وزير اطلاعات است. مثلا مورد هجدهم چنين است:«توزيع نامناسب سبد کالا که باعث هتک حرمت به مردم شريف ايران اسلامي و سوء استفاده رسانه‌هاي خارجي شد».

در اين راستا، ضمن ابراز مراتب تقدير و تشکر از اين اقدام بزرگ، به نظر مي‌رسد بعضي موارد ديگر هم هست که لازم است وزير اطلاعات درباره آنها توضيح دهد، اما متاسفانه در اين سوال مورد توجه اين نمايندگان قرار نگرفته است که از اين نمايندگان خواهشمنديم آن را هم به فهرست موارد سوال اضافه کنند:

1- موضوع کاهش بارندگي در کشور.

2- اينکه چرا در خصوص«معاهده منع گسترش هسته‌اي» يا همان N.P.T به منتقدان باسواد مذاکرات هسته‌اي اطلاع رساني درستي صورت نگرفته بود و بعضي منتقدان آن را M.P.T نوشتند.

3- چرا محمدجواد ظريف بلد است انگليسي صحبت کند ولي زبان ونزوئلايي بلد نيست؟

4- چرا نمايندگان مجلس، دقيقا يکسال پيش در 8 اسفند 1391 با 143 راي موافق، 13 راي مخالف و 7 راي ممتنع اعطاي سبد کالا شامل برنج، روغن و گوشت به اقشار آسيب‌پذير را تصويب کردند؟! چرا دولت روحاني در آن زمان مانع از اين کار نشد؟!

5- آرم موسسه استاندارد ايران چرا اين شکلي است؟

6- چرا دولت جديد با يک هيات جمع‌وجور به نيويورک سفر کرد و در اجلاس سازمان ملل فک و فاميل‌هاي دولتمردان ديده نمي‌شدند؟! آيا اين دور از شان کشور بزرگ ايران نيست که مثل سال‌هاي قبل يک هيات صدو بيست نفره از نزديکان و آنشايان دولتمردان به نيويورک نروند؟!

7- اصلا چرا حسن روحاني رئيس‌جمهور شد؟

8- باز هم اصلا چرا حسن روحاني رئيس‌جمهور شد؟ (توضيح اينکه به دليل اهميت استراتژيک اين مورد آن را دوباره تکرار کرديم)

9- آلودگي هواي تهران هم هنوز کاهش نيافته و ما در طول سال جاري فقط چهار روز هواي پاک داشتيم!


نسخه چاپي ارسال به دوستان