نسخه شماره 3415 - 1392/11/30 -

 کارلوس کي‌روش:
 ديدگاه نادرستي نسبت به ايران در جهان وجود دارد 

کارلوس کي‌روش با اعلام اين که براي صعود از گروه F جام‌جهاني با ايران نااميد نيست، گفت ديدگاه نادرستي نسبت به ايران در جهان وجود دارد.به گزارش ايسنا، کارلوس کي‌روش که از سال 2011 هدايت تيم ملي ايران را بر عهده گرفته است، موفق شد اين تيم را پس از يک دوره غيبت به جام جهاني برساند و تابستان آينده بايد در کنار سه تيم آرژانتين، نيجريه و بوسني‌وهرزگوين به رقابت بپردازد.

سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران مي‌گويد با صعود ايران به جام‌جهاني تازه کار براي اين کشور شروع شده است. او در گفت‌وگو با پايگاه اينترنتي «Elcomercio»عنوان کرد:‌ جهانيان ديدگاه بدي نسبت به ايران دارند. در حالي که اين ديدگاه درست نيست و فکر مي‌کنم با صعود ايران به جام‌جهاني تا حدودي اين ديدگاه از بين برود و مردم اين کشور با ديدن بازي‌هاي تيم ملي کشورشان در جام‌جهاني احساس افتخار کنند.

سرمربي تيم ملي ايران درباره تاثير تحريم اقتصادي روي تيم ملي ايران گفت: قطعا تحريم‌هاي اقتصادي روي فوتبال ايران تاثير گذاشته است و ما از اين بابت متضرر شده‌ايم. فکر مي‌کنم مردم کشورهاي دنيا درباره ايران قضاوت نادرستي دارند.

آنها بايد در ايران زندگي کنند تا بدانند چيزهايي که درباره اين کشور گفته مي‌شود، درست نيست، زيرا ايران مانند بقيه کشورهاست. مردم در ايران مثل همه جا مي‌خندند، گريه مي‌کنند، فرزندان‌شان را به مدرسه مي‌برند و در ترافيک گير مي‌کنند. انسان‌ها همه برابر هستند.

سرمربي 60 ساله تيم ملي ايران درباره هم‌گروهي با تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني و هرزگوين گفت: اين گروه براي ما بسيار سخت است. در اين گروه با قهرمان آفريقا، آرژانتين که يک تيم مدعي است و يک تيم اروپايي به نام بوسني هم‌گروه شده‌ايم. هدفمان در اين گروه دوم شدن است و مي‌دانيم که رسيدن به آن کار دشواري است اما اين به اين معنا نيست که نااميد باشيم و تلاشي نکنيم. در جام‌جهاني شگفتي‌هاي زيادي رخ مي‌دهد و ما نيز تلاش مي‌کنيم يکي از تيم‌هاي شگفتي‌ساز جام بيستم باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان