نسخه شماره 3415 - 1392/11/30 -

 زرتشتيان به زبان دَري کنسرت مي‌گذارند 

گروه كر فروهر به سرپرستي فرامرز رشيدي و رهبري دادبه اورنگي 30 بهمن ماه در برج آزادي ميزبان علاقمندان موسيقي در بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر خواهد بود. به گزارش مهر، دادبه اورنگي درباره گروه كر فروهر توضيح داد: ما اولين گروه كر زرتشتيان در ايران و تنها گروه فعال زرتشتيان هستيم كه توانسته‌ايم به جشنواره موسيقي فجر راه پيدا كنيم.

اورنگي درباره رپرتوار اين اجرا نيز توضيح داد: اجراي ما در دو بخش به روي صحنه خواهد رفت. بخش اول اجراي ما آكاپلا خواهد بود اما در بخش دوم قطعات به زبان دري اجرا مي‌شوند و شامل همراهي كوارتت زهي و گروه كر مي‌شود. رهبر گروه كر فروهر در ارزيابي خود از حضور اقليت‌هاي مذهبي در جشنواره گفت: ما همواره از مسوولان وزارت ارشاد سپاسگزاريم كه به اين موضوع رسيدگي كرده‌اند و گروه‌هايي از كليميان و ارامنه و...هم مي‌توانند در جشنواره شركت كنند و اين باعث تشويق اقليت‌هاي مذهبي فعال در موسيقي مي‌شود. اين هنرمند در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه چقدر قصد دارد، در اين اجرا فرهنگ زرتشتيان را معرفي كند، خاطر نشان کرد: در جلساتي كه مسوولان جشنواره با ما داشته‌اند، تاكيد بر اين بود كه گروه‌هاي اقليت از فرهنگ خود براي اجرا بهره ببرند و ما هم سعي مي‌كنيم كه از اين فرصت استفاده كنيم.

گروه کر فروهر در واقع گروه كر زرتشتيان است كه سال 88 توسط فرامرز رشيدي و دادبه اورنگي تاسيس شد و تاكنون چندين بار در جشنواره موسيقي زرتشتيان به عنوان گروه برتر انتخاب شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان