نسخه شماره 3380 - 1392/10/17 -

 سرنوشت نامعلوم جوان مفقود شده 

گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ به دنبال ردپايي از سرنوشت مرد جواني هستند که مفقود شده است. در آذر ماه سال جاري فردي با مراجعه به کلانتري 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد: «پسرم در ساعت 14 روز دوم آذر 92 از منزل خارج و ديگر مراجعه نکرده است». با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «فقداني» و به دستور شعبه پنجم دادياري دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر فقداني پس از حضور در پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پسرم (متولد 1361) در روز دوم آذر92 با در دست داشتن کليه مدارک شناسايي و مقداري پول از منزل قبلي‌اش واقع در شهريار، به قصد کرايه منزل جديد واقع در تهرانسر خارج و تاکنون مراجعت نکرده و تلفن همراهش نيز خاموش است».

با آغاز رسيدگي به اين پرونده و با توجه به اين موضوع که فقداني آخرين بار در محل سکونت قبلي خود واقع در شهريار مشاهده شده، کارآگاهان به اين محل مراجعه و به تحقيق از صاحبخانه فقداني پرداختند؛ صاحبخانه در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «فقداني در اسفندماه سال گذشته طبقه همکف ساختمان مرا اجاره کرد؛ زمان برگشت از محل کارش، از لباس فرم هواپيمايي استفاده مي‌کرد و به همين علت همسايگان او را خلبان صدا مي‌کردند تا اينکه در روز يکم آذر92 با همسرش به بنده مراجعه و اعلام کرد که قصد جابجايي منزلشان را دارند».

در ادامه تحقيقات، کارآگاهان با مراجعه به محل کار فقداني در يکي از شرکت هاي هواپيمايي اطلاع پيدا کردند که وي در سال 90 و به عنوان «کارمند» در اين شرکت مشغول به کار شده و پيش از اين، بنا بر اظهارات خانواده‌اش در مشاغل مختلف مشغول به کار بوده است. در ادامه رسيدگي به پرونده و با توجه به احتمال وقوع حادثه براي فقداني، کليه اقدامات جهت شناسايي اين شخص در کليه مراکز درماني، پزشکي هاي قانوني تهران و .... انجام اما هيچگونه اطلاعات جديدي در خصوص سرنوشت فقداني در اختيار کارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار نگرفت . سرهنگ کارآگاه گزافي، رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت : «با توجه به ادامه رسيدگي به اين پرونده و درخواست خانواده فقداني، دستور انتشار تصوير فقداني از سوي مقام محترم قضايي صادر شده؛ لذا از کليه شهروندان محترم که اطلاعاتي در خصوص سرنوشت فقداني در اختيار دارند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تماس 51055317 و 51055456 و يا مراجعه به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي، در اختيار کارآگاهان تيم فقدان اين پايگاه قرار دهند».


نسخه چاپي ارسال به دوستان