نسخه شماره 3379 - 1392/10/16 -

 کشف بيش از پنج تن مواد مخدر در استان البرز 

 فرمانده نيروي انتظامي استان البرز از کشف 5 تن و 408 کيلوگرم انواع مواد مخدر از ابتداي امسال تاکنون در اين استان خبر داد.

به گزارش فارس از استان البرز، علي گودرزي ظهر ديروز در نشست خبري در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش مأموران نيروي انتظامي استان اين مقدار مواد مخدر در البرز کشف شد.

وي ادامه داد: در اين راستا 12 کيلوگرم هروئين، 3 تن ترياک، 128 کيلوگرم شيشه و يک تن حشيش در اين استان کشف شد و مابقي نيز ساير مواد مخدر بوده است. اين مسئول با بيان اينکه در طول اين مدت 7 هزار و 348 نفر مرتبط با مواد مخدر نيز دستگير شدند، افزود: بر اين اساس 278 نفر قاچاقچي مواد مخدر، 42 نفر حمل کننده، 6 هزار و 94 نفر توزيع کننده و 756 نفر نيز نگهدارنده مواد مخدر بوده‌اند. فرمانده نيروي انتظامي استان البرز با بيان اينکه طي 9 ماه گذشته 36 باند مواد مخدر در اين استان شناسايي و منهدم شده است، خاطرنشان کرد: در ميان دستگيرشدگان 178 نفر از اتباع بيگانه نيز که در امر تهيه، نگهداري و توزيع مواد مخدر دست داشتند، دستگير شدند.

گودرزي از انجام 5 عمليات جداگانه به منظور کشف مواد مخدر در اين استان خبر داد و اضافه کرد: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان البرز طي پنج عمليات جداگانه موفق شدند يک تن و 268 کيلوگرم انواع مواد مخدر شامل مرفين، ترياک و حشيش را کشف کنند.

وي تأکيد کرد: در پي دريافت گزارش‌هايي مبني بر اينکه فردي در تهيه و انتقال مواد مخدر توسط يک دستگاه تريلر از بندرعباس به استان البرز فعاليت دارد، پيگيري موضوع در دستور کار عمليات ويژه پليس قرار گرفت.

گودرزي ادامه داد: در اين راستا و طي عمليات‌هاي جداگانه و اعزام دو تيم در مسيرهاي تردد احتمالي خودروي تريلر، راننده دستگير و پس از توقيف خودرو در بازرسي از آن 102 کيلو و 800 گرم ترياک و 41 کيلو و 600 گرم مرفين که به طرز ماهرانه‌اي در کابين خودرو جاسازي شده بود، ‌کشف شد.

وي از شناسايي يک شرکت هرمي در اين استان خبر داد و افزود: با تحقيقات به عمل آمده اعضاي اصلي اين شرکت شناسايي و در يک عمليات دستگير شدند. به گفته فرمانده نيروي انتظامي استان البرز، مأموران نيروي انتظامي در يک عمليات موفق شدند ليدر اصلي اين شرکت را که تحت تعقيب مراجع قضايي نيز بود به همراه 17 نفر ديگر دستگير کنند.

گودرزي اظهار کرد: اين فرد به بهانه ايجاد اشتغال و برآورده کردن آروزهاي جوانان از آنان مبالغي بين 4 تا 8 ميليون دريافت ‌کرده است.

فرمانده نيروي انتظامي استان البرز در ادامه سخنان خود به آمار اجراي طرح‌هاي امنيت اجتماعي طي 9 ماه گذشته اشاره کرد و گفت: از 144 هزار و 696 مورد از اصناف بازديدهاي محسوس و نامحسوس انجام شد.

گودرزي خاطرنشان کرد: در اين راستا مکان فعاليت 2 هزار و 954 مورد از اصناف متخلف پلمب و براي 5 هزار و 583 صنف نيز اخطاريه صادر شد.

وي افزود: اين طرح در 12 روز اول دي‌ماه انجام شد و در اين راستا از 5 هزار و 149 صنف بازديد به عمل آمد که براي 160 مورد از اصناف اخطاريه صادر و محل کار 83 صنف نيز پملب شد.

اين مسئول از طرح پاکسازي مناطق آلوده در ساوجبلاغ خبر داد و گفت: در اين راستا از دستگيرشدگان 7 تن سيم سرقتي به ارزش 200 ميليون تومان کشف شد.

به گفته گودرزي، در اجراي اين طرح همچنين 55 نفر معتاد و 9 نفر از اراذل و اوباش نامي دستگير شدند. اين مسئول همچنين از کشف يک پرونده قتل خبر داد و تصريح کرد: در بازجويي‌هاي صورت گرفته از همسر مقتول مشخص شد که وي تناقض‌گويي‌هايي را در گفته‌هاي خود دارد.

وي گفت: در آخرين بازجويي از همسر مقتول، وي لب به اعتراف گشود و عنوان کرد که همسرش ارتباط نامشروع داشته به همين دليل براي انتقام از وي در شب حادثه با حل کردن چند قرص خواب‌آور در آب، وي را بيهوش و با روسري خفه کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان