نسخه شماره 3349 - 1392/09/06 -

 اقدامات موثر براي فراموش کردن توافق ژنو 
نويسنده : محمد حسين روانبخش

 قرار نبود دولت روحاني به اين زودي در ديپلماسي هسته‌اي موفق باشد، اين را تجربه برادر سعيد جليلي به بعضي برادران مي‌گفت و آنها هم صميمانه باور کرده بودند... اما با کمال تاسف و تاثر فراوان اين اتفاق افتاد و حالا بايد به روش‌هاي ديگري اين موفقيت را به حاشيه برد و اثرات مثبت آن را رفع کرد! آنچه در اين راستا طي همين چند روزه اتفاق افتاده به شرح زير است:

1- تيتر اول روزنامه‌هاي دوستان دلسوخته در دو روز گذشته چنين است: «توافق ژنو يک ساعت دوام آورد»، «اصرار ظريف، انکار کري»، «انکار دوباره جان کري» (خدايي‌اش کري کيف مي‌کند که هر چه بگويد تيتر يک برادران متعهد و سوپر اصولگراي ايران است!). يکي از روزنامه‌ها که عصبانيت رژيم صهيونيستي از توافق ژنو را انعکاس نمي‌دهد تا مبادا خداي ناکرده زبانم لال کسي فکر نکند مواضع بعضي‌ها با بعضي‌ها يکي شده هم ديگر کشف جديد کرد: اينکه يک مقام صهيونيستي گفته که توافق ژنو براي اسرائيل بد نيست!! البته مطمئن باشيد که برادراني که زحمت مي‌کشند و اين گل‌ها را به خودشان مي‌زنند مي‌دانند که اين حرفها تاثيري ندارد اما چه مي‌شود کرد که دلسوخته را بايد يک جورهايي خنک کرد . مگر رئيس دولت قبل، چهره محبوب اين برادران نگفته بود: آب را همانجايي بريزيد که مي‌سوزد . اين برادران در حال اجراي اين تکنيک روي خودشان هستند!

2- «سوال ملي»؛ اين چيزي است که شايد کمي موثر باشد! سوال ملي البته زياد ربطي به مردم ندارد (چيزي در مايه‌هاي خودروي ملي)، بلکه بيشتر مربوط به کساني است که خودشان را عين مردم مي‌دانند و سوالشان را سوال ملي نامگذاري کرده‌اند و آن را از دولتمردان مي‌پرسيد تا توافق ژنو يادشان برود! در اين راستا ديروز سوال ملي مشترک 23 نماينده از وزير علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص علت عدم پايبندي وزير به تعهدات در انتصاب مديران و سوال ملي کريمي قدوسي نماينده مشهد (که خوشبختانه طي روزهاي اخير متوجه شده‌اند که NPT درست است نه MPT!) از وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در مورد علت رأي وزير به عزل رئيس سابق دانشگاه آزاد در هيات امناي اين دانشگاه اعلام وصول شد.

3- وزير نفت بايد استيضاح شود. چه معني دارد که تحريم‌هاي پتروشيمي بعد از توافق ژنو برداشته شود و هنوز زنگنه وزير نفت باشد؟! از کجا معلوم تحريم‌هاي نفتي هم برداشته نشود؟! زنگنه براي اين وزير شده بود که تحريم بود و پيش‌بيني مي‌شد که نتواند کار نکند؛ حالا که اين جوري شد، حالا که حرف‌هاي جان کري را جدي نمي‌گيريد،حالا که توافق ژنو را فراموش نمي‌کنيد، زنگنه بايد استيضاح شود!

نتيجه: نتيجه مي‌خواهيد چي کار، اصل اين است که دل آرام بگيرد!


نسخه چاپي ارسال به دوستان