نسخه شماره 3347 - 1392/09/04 -

 فرمانده نيروي انتظامي با استقبال از مذاکرات ژنو:
 اميدوارم بهانه خودروسازان با لغو تحريم‌ها رفع شود 
 رييس پليس راهور ناجا خبر داد: رانندگان حمل و نقل عمومي زير ذره‌بين پليس

 گروه اجتماعي – رضا واحدي: ساعاتي پس از آنکه ايران و کشورهاي 1+5 در ژنو به توافق دست يافتند، نشست هماهنگي دستگاه‌هاي متولي طرح زمستانه برگزار شد؛ نشستي که حاشيه‌ها‌ي آن بي ارتباط با مذاکرات ژنو نبود. ابراز خرسندي سردار احمدي مقدم در حاشيه نشست از توافق ايران و غرب در اين مذاکرات چندان هم بي ارتباط با موضوع برگزاري اين نشست هماهنگي نبود. اين موضوع حاصل جدال طولاني نيروي انتظامي و راهنمايي و رانندگي با خودروسازاني است که استانداردهاي لازم را رعايت نمي‌کنند و همواره به دليل عدم نصب تجهيزات ايمني مناسب در خودروهاي توليدي خود همچون ايربگ يا کيسه هوا و ترمز اي بي اس، به عنوان يکي از عوامل اصلي افزايش تلفات رانندگي معرفي مي‌شوند. اگر پيش از اين، خودروهاي سواري همچون پرايد و نيسان، مقصر شناخته مي‌شدند، طي ماه‌هاي اخير اتوبوس‌هاي اسکانيا هم سانحه آفرين شده اند که مهمترين نمونه حوادث حاصله از اين کاستي‌ها، تصادف دو دستگاه اتوبوس در آزادراه تهران – قم و آتش سوزي اتوبوس‌ها بود که يکي از تلخ ترين حوادث رانندگي طي سال‌هاي اخير را در پي داشت. اگرچه در سال‌هاي گذشته ميزان تلفات حوادث رانندگي عليرغم افزايش تعداد خودروهاي در حال تردد در کشور کاهش يافته، اما همچنان مسوولان نيروي انتظامي‌و بويژه راهنمايي و رانندگي در صدد کاهش تلفات هستند و به همين دليل طبيعي است که يکي از متهمان، خودروسازان باشند. هفته گذشته در برنامه تلويزيوني صرفا جهت اطلاع، تصويري از يک خودروي پرايد پخش شد که پس از تصادف، کيسه هواي آن باد نکرده بود چراکه سوراخ بود! معمولا خودروسازان تحريمها را بهانه اي براي کامل نبودن تجهيزات خود عنوان مي‌کنند اما وقتي صبح ديروز فرمانده نيروي انتظامي پس از نشست هماهنگي طرح زمستانه در جمع خبرنگاران حاضر شد، با اشاره به توافقات اخير ژنو، گفت: موفقيت در عرصه ديپلماسي و اعتراف به حقوق مسلم ايران در گام‌هاي اوليه، يک توفيق الهي است. احمدي‌مقدم با بيان اينکه ملت ايران انصافا مردماني شايسته و سربلند هستند، گفت: به برکت رهبري درست و مديريت صحيح و همچنين صبر و استقامت مردم، شاهد آن هستيم که موفقيت‌هاي بيشتري نصيب مردم مي‌شود.

وي با اشاره به تاريخچه اجراي طرح‌هاي ترافيکي در کشور، گفت: از زماني که راهکارهاي کاهش تصادفات در زمان سردار انصاري اجرايي شد، تاکنون شاهد فراز و نشيب‌هاي زيادي بوده‌ايم؛ به گونه‌اي که به نظرم اولين گام، هماهنگي در فکر و عمل همه سازمان‌هاي متولي امر است. فرمانده ناجا با بيان اينکه عدم استمرار راهبردها و بخشي عمل کردن سازمان‌ها باعث ضايع‌شدن يک تصميم مي‌شود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر درک مشترکي ميان دستگاه‌ها است و در نقطه اوج قرار داريم؛ هر چند هنوز برخي دستگاه‌ها از جمله خودروسازان همراهي جدي‌اي ندارند. اما اميدواريم با وجود اقدامات و پيشرفت‌هايي که خودروسازان داشته‌اند، شاهد هماهنگي‌هاي بيشتر باشيم. وي با بيان اينکه اميدوارم با توافقات حاصل شده در ژنو و رفع برخي محدوديت‌ها در زمينه خودرو، بهانه‌ها نيز تمام شود، گفت: با اينکه هميشه با تاخير در محل حاضر مي‌شوند، اما در منطق قبول دارند و در عمل با تاخير وارد مي‌شوند.

فرمانده ناجا درباره ادعاي مطرح شده از سوي برخي مسئولان مبني بر لابي برخي خودروسازان براي شماره‌گذاري خودروها، گفت: براي لابي و درخواست به ناجا اميدي ندارند، اما ظرفيت‌هاي ديگري است که به آنان فشار مي‌آورند و معمولا مهلت‌ها را از طريق کميسيون، دولت و ظرفيت‌هاي قانوني ديگر تمديد مي‌کنند که اين مسئله از گذشته وجود داشته است و ما مخالف هستيم. وي با اشاره به اعطاي مهلت مجدد به برخي خودروسازان براي نصب کيسه‌هوا و ترمز ضد قفل، تا پايان امسال، گفت: اين مسئله علي‌رغم ميل ناجا بوده و ما ناچار به همراهي هستيم و اميدواريم اتفاقات ژنو اين بهانه را از خودروسازان بگيرد تا خودروي با کيفيت‌تر توليد کنند. احمدي‌مقدم در پاسخ به سوالي مبني بر نبود جاي پارک در تهران و توقف هميشگي برخي از خودروها در کنار معابر، گفت: جرقه خوبي است که براي رفع اين موضوع نيز فکري شود، اما مهمتر از آن تاخير در اصلاح تعرفه‌ها و اعتبارات مربوط به اسقاط خودرو است که با تاخير روبرو است. اما به نظر مي‌رسد، آرام آرام بايد بحث اسقاط خودرو سرعت يابد؛ به گونه‌اي که آمارها نشان مي‌دهد در هشت ماهه امسال 80 درصد کاهش عملکرد در زمينه اسقاط خودرو داشتيم که اين مسئله خوب نيست و بايد مشوق‌ها، تسهيلات و اعتبارات در اين زمينه انجام گيرد. فرمانده ناجا در پاسخ به سوالي مبني بر معرفي خودروهايي که استاندارد يورو 2 را نيز رعايت نکردند، گفت: مسوولان متولي بايد نام خودروها را مصداقي عنوان کنند تا ما نيز بررسي کنيم. احمدي‌مقدم با بيان اينکه ساز و کار فعلي معاينه فني مناسب نيست، گفت: در برخي شهرستان‌ها امکانات معاينه فني نيست و بايد سامانه قوي و يکپارچه در اين زمينه در سطح کشور ايجاد شود. احمدي‌مقدم با اشاره به کاهش ميزان کشته‌ها در هفت ماه اخير، گفت: اميدواريم در پايان برنامه به ازاي 26 ميليون خودرو تعداد کشته‌ها کمتر از 18 هزار تن باشد و من برخي آمارهايي که نشان مي‌دهد ايران در وضعيت بدي از نظر ميزان کشته‌ها دارد را قبول ندارم. چرا که وضعيت ميزان کشته‌ها در ايران از ميانگين جهان و آسيا بهتر است.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نيز همراه داشتن تجهيزات ايمني زمستانه و معاينه فني را دو خط قرمز پليس در طرح زمستانه 92 اعلام کرد.

سردار سرتيپ دکتر اسکندر مومني در حاشيه مراسم نشست هماهنگي طرح زمستاني 92 با بيان اينکه اين نشست براي هماهنگي‌هاي نهايي با مسوولان ساير دستگاه‌هاي متولي در اين طرح انجام شده است، گفت: در طرح زمستانه 92 شاهد افزايش 5/8 درصدي امکانات دستگاه‌ها هستيم. وي در مورد ويژگي خاص طرح زمستان 92، گفت: يکي از ويژگي‌هاي اين طرح، ايجاد تيم‌هاي مشترک نظارتي براي بررسي و نظارت در عملکرد ماموران و دستگاه‌هاي متولي در طرح زمستانه است و همچنين مي‌توان يکي ديگر از ويژگي‌هاي اين طرح را حضور نمايندگان تام‌الاختيار دستگاه‌ها در زمان مورد نياز و حوادث مهم دانست.

رييس پليس راهور ناجا با بيان اينکه دستورالعمل مشترکي براي هماهنگي هر چه بيشتر ميان دستگاه‌ها به امضاي روساي سازمان‌ها رسيده است، گفت: از مردم نيز درخواست مي‌شود براي حفظ سلامتي خود، به قانون توجه کنند. مومني در مورد خط قرمز پليس در طرح زمستان 92 گفت: تجهيزات ايمني همچون زنجير چرخ، وسايل گرمايي و تغذيه و همچنين داشتن معاينه فني خط قرمز پليس در طرح زمستان 92 است.

وي با بيان اينکه اين دو مولفه مهم از مبدا توسط ماموران کنترل مي‌شود، گفت: گاها ديده شده که نقص ايمني يک خودرو در جاده در زمستان موجب مسدود شدن محور مي‌شود و براي جلوگيري از به وجود آمدن اين مشکلات، ماموران به جد خط قرمزهاي پليس را از مبدا کنترل مي‌کنند. مومني در مورد تمهيدات پليس براي حمل و نقل عمومي نيز گفت: در اين زمينه سخت‌گيري‌هاي بيشتري خواهد شد و از اتحاديه‌هاي صنفي نيز درخواست مي‌شود نظارت بيشتري داشته باشند و عنوان کرده‌ام که اگر وسيله حمل و نقل عمومي يک مورد تصادف فوتي و جرحي داشته باشد و در حادثه مقصر شناخته شود، دفترچه رانندگي راننده خودرو باطل مي‌شود. به گفته رييس پليس راهور ناجا، رانندگان حمل و نقل عمومي بيشتر در ذره‌بين پليس هستند. وي همچنين گفت: خوشبختانه در هفت ماهه امسال شاهد کاهش هشت درصدي فوتي‌ها بوده‌ايم و هزار انسان کمتر کشته‌ شده‌اند. مومني با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داده است اين روند کاهش در آبان ماه نيز ادامه داشته، گفت: در روز نوزدهم شهريور ماه با 77 کشته، داراي بيشترين ميزان تلفات بوده‌ايم و روز عاشورا نيز با 9 کشته کمترين ميزان تلفات در تصادفات به ثبت رسيد. همچنين سردار مهماندار فرمانده پليس‌راه کشور در تشريح تمهيدات مامورانش در طرح زمستان 92، گفت: بيش از 96 هزار نفر در طرح زمستان 92 فعاليت دارند و طرح زمستانه از نيمه آذر ماه در 27 استان برفگير و 110 گردنه و نقاط برفي اجرايي مي‌شود. وي با اشاره به افزايش 8.5 درصدي تيم‌ها و امکانات دستگاه‌ها در اين طرح،‌ گفت: حضور نمايندگان سازمان‌ها در مواقع خاص و تيم‌هاي نظارتي مشترک از جمله ويژگي‌هاي طرح امسال است. مهماندار در تشريح نوع حوادث زمستان سال گذشته گفت: بيشترين افزايش کشته‌ها در زمستان سال گذشته در استان‌هاي مرکزي، تهران و يزد به ثبت رسيده است. فرمانده پليس‌راه کشور با بيان اينکه پاسگاه‌هاي ساوه – همدان، انديمشک – خرم‌آباد و ايرانشهر – بم بيشترين فراواني حوادث و کشته‌ها را در زمستان 91 داشته‌اند، گفت: خودرو سواري و وانت نيز سهم زيادي در حوادث رانندگي داشته‌اند. به گفته مهماندار عدم توجه به جلو، تخطي از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ از جمله مهم‌ترين علل وقوع تصادفات در زمستان سال گذشته در حوزه راه بوده است. رييس اورژانس کشور نيز از آماده‌باش بيش از 1000 پايگاه اورژانس و بکارگيري 18 هزار تکنيسين در طول طرح زمستانه 92 خبر داد. دکتر محمدتقي طالبيان در حاشيه نشست هماهنگي طرح زمستان 92 با بيان اينکه 2083 پايگاه اورژانس کشور در طرح زمستانه فعاليت مي‌کنند، گفت: اين در حالي است که 1273 پايگاه اورژانس کشور در حالت آماده‌باش قرار دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان