نسخه شماره 3346 - 1392/09/03 -

 شهردار تهران:
 ساخت مسجد در اولويت‌ کاريم قرار دارد 

 قاليباف با بيان اينکه پرداختن به موضوع احداث مساجد را در تهران در اولويت کاري خود قرار داده است، اظهار کرد: اين کار را انجام مي‌دهم زيرا اعتقادم بر اين است که تحول زندگي اجتماعي و فرهنگي مردم در مساجد است.

به گزارش ايسنا، محمد‌باقر قاليباف با حضور در مراسم کلنگ‌زني مسجد و حسينيه علي اکبري‌هاي نوغان در مشهد، با بيان اينکه پرداختن به موضوع احداث مساجد را در تهران در اولويت کاري خود قرار داده است، اظهار کرد: اين کار را انجام مي‌دهم زيرا اعتقادم بر اين است که تحول زندگي اجتماعي و فرهنگي مردم در مساجد است؛ اگر چه صرف کالبد و بناي مساجد مطرح نيست بلکه منظور مجموعه محتوايي و ايماني است که نقش تربيتي و اخلاقي موثري بر افراد جامعه دارد. وي تاکيد کرد: اساس و پايه مساجد بر مبناي کانون‌هاي مردمي است و اگر کمکي هم از سوي دولت و نهادهاي دولتي در اين خصوص صورت مي‌گيرد، صرفا انجام وظيفه بوده و خوب است ساکنان محل در ساخت مساجد محل خود شرکت کنند.

قاليباف افزود: حسن ساخت و برپايي مساجد شهر در احداث آن به دست مردم محله و خود شهروندان است. وي مسجد را به لحاظ مادي و معنوي، اساس زندگي و تربيت انسان عنوان کرد و افزود: امروز هم که پس از سال‌ها خدمت در نيروي انتظامي و شهرداري تهران در محضر شما هستم و مکتب آموخته حضرت امام(ره) و تربيت شده زير پرچم جمهوري اسلامي ايرانم، به شما مي‌گويم اگر در احداث مساجد سرمايه‌گذاري کنيم و زندگي‌مان را بر اساس تفکر مسجدي بنا سازيم، دنيا و آخرت خود را حفظ خواهيم کرد. وي ادامه داد: غفلت از مسجد به معناي از دست دادن دنيا و آخرت است و هر جا مسجدي پررونق باشد، آن محله از آسيب‌ها و لغزش‌ها در امان خواهد بود. وي ضمن ابراز علاقه و دين به شهداي گرانقدر دفاع مقدس به ويژه شهداي محله آيت‌الله کاشاني گفت: آبرويي هم اگر به برکت شهدا دارم، آن را صرف و خرج ساخت و احداث مسجد مي‌کنم؛ البته در راه احداث مسجد نبايد خلاف قانون عمل شود و هزينه‌اي به دور از چارچوب‌هاي قانوني صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان