نسخه شماره 3346 - 1392/09/03 -

 نماينده ولي فقيه در سپاه:
 حرکت احساسي، تعصب، خود اجتهادي و تحجر سياسي و مذهبي از آفات گفتمان بسيجي است 

نماينده ولي فقيه در سپاه عقل گرايي و نگرش وسيله‌اي به قدرت را از ديگر مباني گفتمان بسيجي خواند و تصريح کرد: حرکت احساسي، تعصب و خود اجتهادي و تحجر سياسي و مذهبي از آفات گفتمان بسيجي است که همواره بايد از اين آفات براي رسيدن به کمال مطلوب حذر کرد.

به گزارش ايسنا علي سعيدي، در افتتاحيه سي و دومين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم نيروي زميني سپاه با بيان اين‌که اولين مبناي گفتمان بسيجي خدا محوري است گفت: خدا محوري سرلوحه دعوت و گفتمان همه رهبران الهي بوده و بسيجي کسي است که منشا مشروعيت را در قانون و مديريت ذات باري تعالي بداند. وي انحصاري دانستن نظام الهي براي اداره زندگي بشر هم چنين جهاد مستمر در راستاي توليد قدرت براي حاکميت و ولايت الهي را از مولفه‌هاي خدا محوري دانست واظهارداشت: توليد ولايت از ناحيه ذات باري تعالي است و توليد قدرت از جانب مردم صورت مي‌پذيرد؛ خوشا به حال کساني که فکر، راي، قلم و سخنشان در راستاي توليد قدرت براي ولايت باشد. سعيدي از ولايت مداري به عنوان يکي از ارکان مهم گفتمان بسيجي ياد کرد و اظهارداشت: اعتقاد به پيوستگي ولي‌فقيه با ولايت ائمه معصومين و پيامبر(ص) همسان دانستن اختيارات ولي فقيه با اختيارات امامان و پيامبر در اداره حکومت و همطرازي وجوب تبعيت از ولي‌فقيه با ائمه معصومين از جمله مولفه‌هاي ولايت مداري مي‌باشند. وي افزود: فصل‌الخطاب دانستن ولي فقيه تبعيت کامل در برابر تبعيت گزينشي و استمرار ولايتمداري از شاخص‌هاي مهم ولايتمداري در گفتمان بسيج مي‌باشد.

نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به معيارهاي حق‌گرايي به عنوان يکي از مباني گفتمان بسيجي اظهارداشت: شناخت حق و باطل ضرورتي است که در پي دوران‌هاي مختلف با توجه به شريعت‌ها و رهبران باطل بر همگان واجب و لازم است؛ ما منطقه فراق نداريم، يا حسيني و زينبي هستيم و اگر اين گونه نباشيم يزيدي.

سعيدي با بيان اين‌که مرز فکري و ايدئولوژيکي ما امروز جغرافياي جهان اسلام است گفت: در اين شرايط تعيين‌کننده و حساس نبايد به مسائل غير ضروري و حاشيه اي پرداخت.

نماينده ولي فقيه در سپاه حرکت در چار چوب معيارها، سنجش خواص با اين شاخص‌ها و پرهيز از شخص، حزب و قوم گرايي را از ديگر مولفه‌هاي حق‌گرايي دانست و تصريح کرد: ارزش و جايگاه خواص ميزان پيوستگي آنان به رهبري زمان است و يک بسيجي بدون قرار گرفتن در مسير جريانات و اشخاص همواره شاخص‌ها و معيارها را مورد توجه قرار مي‌دهد.

وي مبناي چهارم گفتمان بسيج را تکليف گرايي عنوان و خاطر نشان کرد: ما بايد در جهت انسجام داخلي تلاش کنيم و همانگونه که در عمليات‌هاي نظامي تمامي‌تصميم گيري‌ها از جانب يک قرارگاه مرکزي صورت مي‌گيرد، در عمليات سياسي و فرهنگي نيز نياز به انسجام است و تبعيت از قرارگاه مرکزي در اين شرايط لازم و ضروري است.

نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته ميان ايران و1+5 گفت: در اين مذاکرات بايد عزت، اصول و منطقه نفوذ ما حفظ شود که اولين شرط رسيدن به نتيجه مطلوب توجه به تدابير مقام معظم رهبري (مدظله العالي) است و نياز به بصيرت، هوشياري و هوشمندي دارد. سعيدي تاکيد کرد: در شرايط کنوني بايد هوشيار باشيم که تحليل‌هاي غلط ما را از مسير اصلي منحرف نکند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان