نسخه شماره 3340 - 1392/08/26 -

 مسوول کميته مسابقات سازمان ليگ برتر:
 براي فحاشي امتياز کسر مي‌شود اما براي تيم‌هاي بدهکار نه 

 مسئول کميته مسابقات سازمان ليگ برتر گفت: از کميته ‌انضباطي خواسته‌ايم در مورد تيم‌هاي بدهکار تصميم قاطع بگيرد. به گزارش فارس غلامرضا بهروان در مورد جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ اظهار داشت:

در جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ در مورد برنامه‌هاي آينده تيم ملي و اردوهايي که پيش‌بيني شده هم صحبت‌هايي خواهيم داشت.

بهروان در خصوص اينکه مسئولان فدراسيون در اظهار‌نظري اعلام کرده‌اند که برنامه‌هاي نيم فصل دوم ليگ براساس برنامه‌هاي تيم ملي در نظر گرفته مي‌شود، گفت: قرار است در اين خصوص صحبت‌هايي شود. اگر قرار باشد براي هر بازي دوستانه اردو بگذاريم برنامه ليگ خيلي فشرده مي‌شود. ما در فوتبالمان همه چيز را با هم مي‌خواهيم. البته که اولويت ما در برنامه‌ريزي تيم ملي است اما منافع باشگاه‌ها را هم در نظر مي‌گيريم.

مسئول کميته مسابقات ليگ در مورد نامشخص بود وضعيت تيم‌هاي بدهکار به خصوص در ليگ يک که از مدت ضمانت‌شان گذشته اظهار داشت:

من اين مسئله را بارها گوشزد کرده ام و فقط مانده خواجه حافظ شيرازي را از قبر بيرون بياورم و به او بگويم که چه خبر است. جالب است که براي فحاشي در استاديوم‌ها کسر امتياز داريم اما براي تيم‌هاي بدهکار اين مورد را نداريم. ما بارها گفته ايم که کسر امتياز کنيم و در مرحله بعدي از دور رقابت‌ها چنين تيم‌هايي را حذف کنيم. پولي که بايد به بازيکنان و مربيان پرداخت شود ولي نمي‌شود يعني حق الناس. من نمي‌دانم قضات عزيز ما چه واکنشي نسبت به اين مورد دارند ولي با اين وضعيت مشکلات فوتبال ما بيشتر مي‌شود. وقتي قرارداد بازيکني 75 ميليون تومان است و با دعوا يک باشگاه فقط 3 ميليون تومان اين پول را مي‌دهد يعني يک بيست و پنجم آن را هم نمي‌دهد.

وي افزود: در چنين شرايطي معلوم است که اين بازيکن براي امرار معاش خود را مي‌فروشد. به اولين پيشنهاد پاسخ مي‌دهد و ديگر کاري به چيزهاي ديگر ندارد. من همه اين مسائل را به کميسيون اصل 90 هم گفته‌ام. اساس برخي از باشگاه‌هاي ما به دروغ استوار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان