نسخه شماره 3327 - 1392/08/08 -

 شهردار تهران ‌:
 شهرداري تهران تمام توان خود را در اختيار خلق حماسه 13 آبان از سوي مردم قرار مي‌دهد 

 شهردار تهران گفت‌: رفتار آمريکا در حوزه طراحي‌هاي تروريستي و تشديد تحريم‌ها نشان مي‌دهد آمريکا قابل اعتماد نيست .

دکتر محمد‌باقر قاليباف بعد از ظهر دوشنبه با حضور در يازدهمين همايش ادبي «سوختگان وصل» که به نکوداشت مادران شهدا اختصاص داشت و در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد‌، تاکيد کرد که ملت ايران تصميم دارد 13 آبان امسال را به يک حماسه تاريخي تبديل کند.

شهردار تهران با اشاره به مصادف شدن 13 آبان امسال با آغاز ماه محرم گفت‌: «13 آبان روز اعلام تنفر ملي ايرانيان از آمريکا و روز سر دادن فرياد ظلم ستيزي از سوي آنان است».

قاليباف با اشاره به در پيش بودن ايام عزاي حضرت سيد الشهدا(ع)اضافه کرد: «در روز 13 آبان يک بار ديگر ميزان حسيني و زينبي بودن ملت ايران به نمايش گذاشته خواهد شد و اين ملت ايران نشان خواهد داد که هرگز کينه انقلابي خود را نسبت به آمريکا فراموش نمي‌کند». قاليباف در سخنان خود ضمن برشمردن نمونه‌هايي از جنايات آمريکا عليه ملت ايران قبل و بعد از انقلاب گفت که دولت آمريکا در تمام اين مدت هرگز از هيچ اقدامي براي صدمه زدن به اعتبار، عزت و رفاه ملت ايران صرف‌‌نظر نکرده است. شهردار تهران با اشاره به دولت آمريکا گفت: «امروز عده اي در دنيا نشسته‌اند و خيال مي‌کنند آنها مرکز دنيا هستند و بقيه حاشيه و هر چه آنها بگويند و تصميم بگيرند همه ملت‌ها بايد از آنها تبعيت کنند». قاليباف همچنين به وضعيت منطقه اشاره کرد و گفت: «امروز گروه‌هاي تروريستي با حمايت، تغذيه و پشتيباني آمريکا به جنايت عليه ملت‌هاي مظلوم منطقه مشغول هستند و حمايت آمريکا هم علي‌رغم ادعاي حقوق بشر از آنها روز به روز بيشتر و عميق تر مي‌شود». شهردارد تهران 13 آبان امسال را روز خروش ملي عليه نقض تاريخي و سيستماتيک حقوق و امنيت ملت ايران و ديگر ملت‌هاي مظلوم جهان توسط آمريکا ناميد و گفت که شهرداري تهران نيز تمام تلاش خود را براي برگزاري هر‌چه باشکوه‌تر مراسم اين روز به کار خواهد بست. قاليباف در ادامه سخنانش به موضوع مذاکرات هسته اي ميان ايران و گروه 1+5 پرداخت و گفت:
« اگر امروز مذاکره‌اي انجام مي‌شود ما در راستاي تدبير رهبر معظم انقلاب اسلامي حتما از تيم مذاکره‌کننده جمهوري اسلامي حمايت مي‌کنيم. تمام اعضاي اين تيم مورد اعتماد ملت هستند ولي همين تيم همگامي که مذاکره مي‌کند بايد بداند که مذاکره هرگز به معناي فراموش کردن نفرت تاريخي نسبت به آمريکا يا از ياد بردن جنايات آن عليه ملت ايران که هنوز هم به اشکال مختلف به ويژه در حوزه تحريم‌ها ادامه دارد نيست». قاليباف تاکيد کرد: «هيچ‌کس مجاز نيست در مذاکرات عزت ملت ايران را فراموش کند». وي ادامه داد: «بي‌اعتمادي ملت ايران به آمريکا عميق‌تر و تاريخي‌تر از آن است که به سادگي و با لبخندهاي ديپلماتيک قابل رفع و رجوع باشد. آمريکا بايد يک راه بسيار طولاني و پر‌دست‌انداز را براي جلب اعتماد ملت ايران طي کند و البته هيچ نشانه‌اي هم نيست که چنين تصميم گرفته باشد».


نسخه چاپي ارسال به دوستان