نسخه شماره 3323 - 1392/08/04 -

 کارون خشک و تبديل به فاضلاب شده است 

 نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: وضعيت بالادست کارون خشک و تبديل به فاضلاب شده و وضعيت پائين دست و شهرهايي مثل آبادان،‌ خرمشهر و شادگان بسيار اسف‌بار است.

سيدحسين دهدشتي امروز در گفت‌وگو با فارس از اهواز اظهار کرد:‌ حرکت مردم (زنجيره انساني) در حمايت از کارون خودجوش است و بايد هدايت شود تا عده‌اي سوء‌استفاده نکنند.

وي بيان کرد: خواسته مردم استان در خصوص عدم انتقال آب کارون به حق است و انتظار مي‌رود که دولت نگاه ويژه‌اي به خوزستان داشته باشد.

نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: آيا منطقي و عادلانه است که کشاورزان استان در مضيقه باشند و يا اينکه مردم بعضي از شهرهاي استان از آب شرب مناسب بهره‌مند نباشند و از طرفي آب کارون را منتقل کنند.

وي افزود: اگر آقايان نياز به آب دارند، مي‌توانند از مازاد آب خليج فارس به شيوه‌هاي مختلف استفاده کنند نه اينکه از سرچشمه‌هاي آب کارون ببرند.

دهدشتي عنوان کرد: کارون حيات خوزستان است و تمام صنعت و رشد و تعالي استان از بابت کارون به دست مي‌آيد. وي ادامه داد: در مجلس هشتم نمايندگان به علت انتقال آب کارون از سرچشمه‌هاي آن به طور دسته‌جمعي استعفا دادند و اين امر باعث شد که با رئيس‌جمهور جلسه‌اي در اين خصوص برگزار کنيم. نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز وضعيت بالادست کارون خشک و تبديل به فاضلاب شده است و به تبع آن وضعيت پائين دست و شهرهايي مثل آبادان،‌خرمشهر و شادگان بسيار اسف‌بار است.

وي با بيان اينکه مسوولان استان بايد در خصوص انتقال آب کارون عکس‌العمل نشان دهند، افزود: مسوولان استان بايد فارغ از هرگونه نگاهي حق مردم استان را بگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان