نسخه شماره 3321 - 1392/07/30 -

 در مراسم تجليل از خادمين آرامستان‌ها عنوان شد:
 ضرورت تغيير نام «مرده‌شورخانه» به «سالن تطهير» 

 دومين همايش تجليل از غسال و غساله‌هاي آرامستان‌هاي کشور با حضور مديران عامل سازمان آرامستان‌هاي کشور، بهشت‌زهرا (س) برگزار شد.به گزارش ايسنااکبر توکلي - مديرعامل سازمان بهشت‌زهرا (س) ضمن تبريک ولادت امام هادي (ع)، گفت: بايد آنچه که در سازمان بهشت‌زهرا در جهت ارتقاي شغلي پرسنل رخ داده است، توسط ساير آرامستان‌هاي کشور الگوبرداري شود.

وي با اشاره به جايگاه اهميت شغلي غسال و غساله‌ها، گفت: اين شغل يک شغل مهم و حياتي است و بايد توجه کنيم که تمامي امامان ما توسط امام بعد از خود شسته شده‌اند که اين نشان از جايگاه و اهميت اين شغل دارد.توکلي ادامه داد: من به عنوان مديرعامل سازمان به تک تک پرسنلم توجه ويژه دارم. يقينا احترام به پرسنل‌، جايگاه من را به عنوان مديرعامل سازمان بهشت‌زهرا بالا مي‌برد. بايد در آرامستان‌هاي سراسر کشور اين اتفاق بيفتد و به حقوق پرسنل توجه شود.

مديرعامل سازمان بهشت‌زهرا(س) افزود: بايد در زمينه ارتقاي منزلت شغلي اين افراد تلاش کنيم. حتي با تغيير اسم، مثلا از «مرده‌شورخانه» به «سالن تطهير»، بايد اين ارتقاي منزلت را دنبال کنيم و از آسيب‌هاي اجتماعي که در اين زمينه وجود دارد، بکاهيم.با تغيير اسم، مثلا از «مرده‌شورخانه» به «سالن تطهير»، ارتقاي منزلت را دنبال کنيم و از آسيب‌هاي اجتماعي که در اين زمينه وجود دارد، بکاهيم.وي خاطرنشان کرد: در سازمان بهشت‌زهرا(س) کارگروهي تشکيل شده است که پرسنل ساير آرامستان‌هاي کشور براي بازديد و آموزش به بهشت‌زهرا آورده مي‌شوند تا از طريق آموزش، الگوهاي موجود را به صورت نهادينه به اين افراد منتقل کنيم. البته شهردار تهران هم کار بسيار خوبي انجام دادند و سيستم پشتيباني نرم‌افزاري را به صورت هديه به تمامي آراستان‌هاي کشور ارائه کردند تا از اين طريق مشکلاتشان از جمله در زمينه حقوق، سختي‌ کار و درمان حل شود.در پايان اين مراسم از چهار غسال و غساله با اعطاي لوح تقدير، قدرداني شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان