نسخه شماره 3319 - 1392/07/28 -

 مجيد جلالي:
 حمايت‌هاي نابجا از داوران مشکل‌ساز شده است 

 سرمربي فوتبال تراکتورسازي مي‌گويد که در وضعيت بسيار بدي قرار دارد، چون به دليل اتفاقاتي که مي‌افتد به همه چيز بي‌اعتماد شده و نمي‌داند چه کار بايد بکند. جلالي مي‌گويد سرخورده شده، اما فوتبال را هم نمي‌تواند کنار بگذارد. به گزارش ايسنا: مجيد جلالي درباره اتفاقات رخ داده در ديدار تيمش برابر فولاد و اعتراضش به نحوه قضاوت داوري بازي، گفت: اتفاقاتي که رخ داد اصلا برايم قابل فهم نيست. حتي الان که درباره بازي حرف مي‌زنم حس بدي دارم. نمي‌دانم چه کار کنم. اصلا چطور مي‌شود با اين فوتبال کنار آمد؟

وي ادامه داد: در اولين بازي فصل وقتي توپ روي هوا بود، داور براي حريف پنالتي گرفت و بعد به وضوح ما را بازنده کرد. آن روز چون مي‌خواستم به فوتبال متعهد باشم چيزي نگفتم، چون اميدم به کساني بود که در مسند قضاوت هستند و حق را به حقدار مي‌دهند، اما چنين چيزي نشد و همه چيز تمام شد. روزي هم که به خاطر يک جنجال همه چيز بر ملا شد فهميدم که چه کلاهي سرم رفته است!

جلالي ادامه داد: وقتي همه چيز بر‌ملا شد، ولي براي ما تصميمي نگرفتند احساس بدي به من دست داد. جمعه هم با ديدن آن شرايط احساس کردم که نمي‌توانم حقم را بگيرم و حالا به شدت غمگين هستم و کاري از دستم بر نمي‌آيد.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در واکنش به اين که ناظر داوري ديدار تيمش برابر فولاد گفته داور هيچ اشتباه تاثيرگذاري نداشته است، اظهار کرد: هميشه با اين حمايت‌هاي نابجا به مشکلات دامن زده‌اند. در همان بازي اول فصل خيلي‌ها گفتند که پنالتي و اخراج صحيح بوده است . بدون اين که فکر کنند اين حمايت‌شان به چه چيزي منجر مي‌شود که البته منجر هم شد. وي ادامه داد: وقتي داوري اشتباه مي‌کند نبايد از او حمايت نابجا شود و مجازاتش هم بايد در خور شأن آن بازي باشد. جلالي همچنين گفت: وقتي داور در اولين بازي فصل اشتباه مي‌کند، ولي پس از مدتي ماجرا بر ملا مي‌شود، آيا اعتمادي مي‌ماند؟

هيچ کس تصميم نمي‌گيرد. مسوولان مي‌دانند چه شده، ولي به دنبال مدرک هستند! مي‌خواهند ماجرا را ماست‌مالي کنند. چطور مي‌توانم در اين شرايط خودم را متقاعد کنم که باز هم حقم را بخورند، ولي سرم را بيندازم پايين و چيزي نگويم؟ وي در ادامه به ديدار اول فصل تيمش با پرسپوليس اشاره کرد و گفت: وقتي در اولين بازي به آن روشني حق ما را تضييع کردند، اعتراض نکرديم ولي هيچ نهادي از ما تقدير نکرد و حق‌مان را هم بر نگرداند. داور را دو هفته‌ محروم کردند و بعد به او دوباره قضاوت دادند،‌ اما وقتي همه چيز بر ملا شد، نبايد درباره بازي اول تصميم بگيرند؟ آن بازي يا بايد تجديد شود يا نتيجه‌اش سه بر صفر به سود ما اعلام شود. جلالي در ادامه گفت: با وضعيت فعلي گويي فوتبال ايران ملوک الطوايفي است و هر‌کسي بايد خودش حقش را بگيرد!

جلالي در ادامه گفت: وقتي اشتباهات داوري صورت مي‌گيرد، ولي داور مواخذه نمي‌شود‌، زمينه کارهاي ناپسند فراهم مي‌شود، در آن صورت خلافکاران با خود مي‌گويند که اگر خلافي مرتکب شدند مي‌گويند اشتباه کرديم! جلالي همچنين گفت: شرايط طوري است که کم‌کم به خودم هم نااميد مي‌شوم. چطور مي‌توانم مسائل را ببينم و تحمل کنم.

فوتبال مي‌گويد که اگر داور اشتباه کرد، تو سرت را بينداز پايين و برو‌،‌چون جايي هست که به مساله رسيدگي کند، اما عملا مي‌بينم که در فوتبال ما چنين جايي نيست و اين مساله خيلي آزاردهنده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان