نسخه شماره 3310 - 1392/07/15 -

 مواد غذايي که هوش را از بين مي‌برد 

 در رژيم غذايي ما برخي از مواد غذايي يافت مي‌شوند که ما با خوردن آنها به کند‌ذهني و نابودي هوش بيشتر کمک مي‌کنيم. مهمترين اين مواد غذايي عبارتند از :

1-‌ تنقلات: مصرف نامحدود تنقلات مانع توليد دوپامين مي‌شود که ماده شيميايي شادي در بدن ما است و علائمي را به وجود مي‌آورد که با نوسان اخلاقي و افسردگي ارتباط دارد.

2- محصولات غذايي غني از قند: قند‌هاي ذخيره شده که مسبب مشکلات عصبي است.

3- مواد غذايي سرخ‌شده: سطوح بالاي چربي و کلسترول موجود در مواد غذايي سرخ شده بر ديواره‌هاي شريان تامين خون به مغز رسوب مي‌کند بنابراين، هنگامي که در رژيم غذايي به طور منظم شامل مواد غذايي سرخ شده باشد، شما بيشتر با دردسر و مشکلات مواجه مي‌شويد.

4-‌ وعده‌هاي غذايي منجمد‌شده: مصرف مواد غذايي يخ‌زده، به طور منظم مي‌تواند خطر ابتلا به بيماري آلزايمر را افزايش دهد و همچنين به زوال عقل که تخريب سلول‌هاي مغزي در طول زمان است،‌ منتهي شود.

5-‌ محصولات غذايي شور: مواد غذايي شور علاوه بر ايجاد فشار خون، مي‌تواند توانايي‌هاي تفکر ما را مختل سازد.

6- پروتئين‌هاي فرآوري شده: زماني که پروتئين‌ها فرآوري مي‌شوند و تبديل به سوسيس، پپروني و کالباس مي‌شوند خطرناک هستند و موجب سرطان و زوال عقل مي‌شوند.

7- شيرين‌کننده‌هاي مصنوعي: استفاده از شيرين‌کننده‌هاي مصنوعي در نهايت به آسيب‌هاي مغزي منتهي مي‌شود.

8-‌ چربي‌هاي ترانس: چربي‌هاي ترانس (trans fats) هنگام افزودن هيدروژن به روغن‌هاي مايع گياهي (عمل هيدروژنه کردن)، براي بالابردن نقطه ذوب آنها (جامد کردن) جهت افزايش طول عمر و پايداري‌شان به وجود مي‌آيند. مصرف چربي‌هاي ترانس خطر ابتلا به بيماري کرونر قلبي را افزايش مي‌دهد؛ در طي يک دوره، ما را با درد و رنج يک سکته مغزي حساس مواجه مي‌سازد.همچنين، مصرف اين نوع چربي سبب کم شدن حجم مغز مي‌شود که در نهايت به بيماري آلزايمر منتهي مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان