نسخه شماره 3293 - 1392/06/26 -

 مشکل تحصيلي برخي از دانشجويان ستاره‌دار رفع شد 

 سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تشکيل کميته‌اي ويژه براي رسيدگي به وضعيت تحصيلي دانشجويان ستاره‌دار و يا محروم از تحصيل خبر داد.

به گزارش ايسنا جعفر توفيقي در حاشيه مراسم افتتاح پروژه‌هاي عمراني دانشگاه زنجان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اينکه تقاضاي اين دانشجويان در اين کميته دريافت شده و مورد به مورد بررسي مي‌شود، افزود: تا به امروز نيز مواردي را داشته‌ايم که مشکلشان برطرف شده و توانسته‌اند ادامه تحصيل دهند که اين بررسي‌ها باز هم ادامه خواهد داشت.

وي در خصوص تشکيل جلسه هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، اظهار کرد: بي ترديد در اين جلسه حضور خواهم داشت، البته دستور جلسه هيات امناي دانشگاه آزاد موضوع برکناري فرهاد دانشجو نيست.

سرپرست وزارت علوم درپاسخ به سوال يکي از خبرنگاران مبني بر عدم مشخص کردن موضع خود در فتنه 88، اظهار کرد: قول داده‌ام اين مطالب را در مجلس بيان کنم. توفيقي با اشاره به اينکه صندوق رفاه دانشجويي در حال تقويت منابع خود مي‌باشد، گفت: تمام تلاش ما اين است که دانشجويان بتوانند با برخورداري از تسهيلات اين صندوق و با خيالي آسوده به تحصيلات خود ادامه دهند. وي ادامه داد: خوشبختانه جمعيت دانشجويي کشور هر روز در حال افزايش است و اين وظيفه ما را سنگين تر مي‌کند که بتوانيم تسهيلات مناسبي را فراهم کنيم تا دانشجويان بتوانند با آرامش به تحصيلشان ادامه دهند. توفيقي با يادآوري اينکه نظام آموزشي کشور هر سال در حال توسعه است، خاطر نشان کرد: اين توسعه همواره متناسب با زمينه‌هاي جديدي که در حوزه علم و فناوري ايجاد مي‌شود همراه بوده است و ما همواره در اين راستا شاهد رشته‌هاي مختلف هستيم که امسال هم همانند سنوات گذشته شاهد جذب دانشجويان در رشته‌هاي جديدي هستيم. وي شرايط فعلي دانشگاه‌ها را در خصوص ظرفيت صندلي اين مراکز مطلوب دانست و گفت: حدود يک ميليون نفر داوطلب شرکت در آزمون سراسري مقطع کارشناسي داشتيم که خوشبختانه به همين اندازه نيز ظرفيت صندلي در دانشگاه‌هاي بخش دولتي و غيردولتي وجود دارد و تنها مشکل ما اين است که صرفا در رشته‌هاي محدودي با تراکم داوطلب مواجه هستيم که در اين زمينه نيز بايد شرايط را به گونه‌اي فراهم کنيم که هر کس بتواند در رشته مورد علاقه خود تحصيل کند. سرپرست وزارت علوم در خصوص پروژه‌هاي افتتاحي دانشگاه زنجان نيز، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز با افتتاح اين پروژه‌ها شاهد ايجاد ظرفيت‌هاي جديدي در دانشگاه زنجان به ويژه در بحث خوابگاه‌هاي دانشجويي که همواره دغدغه اصلي خانواده‌ها بوده است، هستيم که اميدواريم اين رويکرد در سالهاي آينده نيز تداوم داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان