نسخه شماره 3256 - 1392/05/10 -

 پول عربستان در جيب النصره سوريه 

 در ادامه اقدامات غيرانساني گروه‌هاي تکفيري‌ و تروريست‌ها در سوريه، اين بار تکفيري‌هاي النصره در اقدامي وقيحانه در آيات قرآن دست برده و نسخه‌هاي تغيير داده شده را در ميان برخي از ساکنان حومه حلب توزيع کردند. تروريست‌هاي جبهه النصره وابسته به القاعده طي چند روز گذشته نسخه‌هاي تغيير يافته قرآن کريم را در ميان تعدادي از ساکنان مناطق تحت کنترل خود توزيع کردند.

منابع مذکور تاکيد کردند که اين افراد در هنگام توزيع نسخه‌هاي «اصلاح شده» قرآن کريم مدعي شدند که قرآن کنوني طي دهه‌هاي گذشته تحريف شده است.خبرگزاري شام پرس گزارش داد که تروريست‌هاي النصره بعد از توزيع نسخه‌هاي تغيير داده شده، در نسخه‌هاي موجود نزد ساکنان نيز تغييرات ايجاد کرده و در اطراف برخي از آيات قرآن دايره‌هاي قرمز کشيده و ‌آيه‌هاي جديد را در کنار صفحات نوشتند.تغييرات در تعدادي از آيات مربوط به جهاد و تقسيم غنائم و احکام شرعي و مذهبي صورت گرفته است.

ازسوي ديگر، روزنامه الاخبار لبنان فاش کرد: بيش از 60 درصد سلاح‌هاي فروخته شده از عربستان به يکي از کشورهاي اروپاي شرقي به جبهه النصرة و القاعده در سوريه ارسال شده است. به نوشته اين روزنامه، سازمان ملل اخيرا اسنادي را به دست آورده که نشان مي‌دهد اخيرا 60 درصد از سلاح‌هايي که دولت عربستان به يکي از کشورهاي اروپاي شرقي فروخته به گروه‌هاي تکفيري از جمله جبهه النصرة و دولت اسلامي در عراق و شام ارسال شده است.

بنا به نوشته روزنامه الاخبار، اين سلاح‌ها به شمال سوريه ارسال شده است. همچنين پيشتر قرار بود اين محموله به گروه‌هايي از مخالفان که از آنها به عنوان گروه‌هاي ميانه‌رو ياد مي‌شود، ارسال شود.

اين به رغم آن است که عبدالله معلمي، نماينده عربستان در سازمان ملل در نشست روز دوشنبه اين سازمان در خصوص وضعيت حقوق بشر سوريه تاکيد کرده بود، حل و فصل بحران سوريه تنها از طريق مسالمت آميز و انتقال قدرت ممکن است.

وي همچنين از گزارش کميته سازمان ملل در خصوص مساله سلاح‌هاي شيميايي سوريه حمايت و تاکيد کرد که درگيري‌ها بايد هرچه سريعتر در سوريه پايان داده شده و اجازه ارسال کمک‌هاي انساني به نيازمندان سوري در سراسر کشور داده شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان