نسخه شماره 3250 - 1392/05/02 -

 آغاز سيزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال با نبرد پرسپوليس و تراکتورسازي
 رودررويي قرمز پوشان ليگ در اولين بازي 

 پس از صعود شيرين تيم ملي به جام جهاني، آغاز ليگ برتر بهترين خبر براي هواداران ميليوني ليگ برتر است؛ اتفاقي که از امشب رقم خواهد خورد.

به گزارش ايسنا، سيزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران در حالي از دوم مرداد برگزار مي‌شود که حضور تيم ملي ايران در جام جهاني به طور قطع در انگيزه بازيکنان موثر خواهد بود. در حاليکه به زعم کارشناسان در اين فصل مي‌توان از استقلال، سپاهان، پرسپوليس، تراکتورسازي و فولاد به عنوان مدعيان اصلي نام برد اما نمي‌توان از شگفتي‌هاي احتمالي ليگ نام نبرد.

ليگ برتر ايران در اين دوره پس از شش سال بار ديگر با 16 تيم برگزار مي‌شود. پر‌افتخارترين تيم حاضردر ليگ برتر سپاهان اصفهان با 4 دوره قهرماني است. پس از اين تيم استقلال با سه قهرماني در رده دوم ايستاده است.

هفته نخست ليگ برتر فوتبال ايران امشب ساعت 22 با دو ديدار آغاز خواهد شد.

پرسپوليس – تراکتورسازي

حساسترين ديدار هفته نخست ليگ برتر را شاگردان علي دايي و مجيد جلالي در ورزشگاه آزادي برگزار خواهند کرد. علي دايي که فصل گذشته را در راه‌آهن سپري کرده بود و صراحتا از منتفي شدن حضورش در پرسپوليس سخن به ميان آورده بود، به شکلي غيرمنتظره سکان هدايت سرخ‌هاي پايتخت رابرعهده گرفت و دست به تغييرات گسترده در اين تيم زد. تغييراتي که حتي دامن کريم انصاريفرد را هم گرفت و او اين فصل در تراکتورسازي توپ خواهد زد. حساسيت ديدار اين دو تيم در سال‌هاي اخير زياد بوده و همواره ديدارهاي اين دو تيم در تهران و تبريز از ديدارهاي جذاب شده است. اين دو تيم پيس از آغاز ليگ يک بازي دوستانه برگزار کردند که در نهايت پرسپوليس با يک گل تراکتورسازي را مغلوب ساخت. حضور علي کريمي و کريم انصاري‌فرد در تراکتورسازي که در فصل گذشته از ستون‌هاي پرسپوليس بودند به حساسيت‌هاي اين ديدار خواهد افزود. جلالي که بعد از اختلافاتش با چراغپور، پورغلامي را به عنوان دستيارش به تراکتورسازي اضافه کرده است مي‌خواهد با تراکتورسازي قابليت‌هاي فني‌اش را مثل دوراني که در پاس حضور داشت، مجددا اثبات کند.

استقلال خوزستان – ذوب‌آهن

استقلال خوزستان که پس از احراز تباني شهرداري تبريز به ليگ برتر راه يافته است در اولين گام بايد برابر ذوب آهني به ميدان برود که سال گذشته را با کربکندي آغاز کرد و در نهايت و پس از اينکه چند هفته فرهاد کاظمي روي نيمکت اين تيم نشست، اين ياوري بود که سکان هدايتش را برعهده گرفت تا از سقوط به دسته نخست اين تيم را نجات دهد اما مسوولان ذوب‌آهن در اقدامي عجيب پس از حفظ اين تيم در ليگ برتر، لوکا بوناچيچ را به تيم‌شان آوردند. ديدار استقلال خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان در حالي برگزار خواهد شد که شايد تقابل لوکا و ويسي به عنوان استاد و شاگرد از نکات جالب ديگر آن باشد. شش ديگر اين هفته روز پنج‌شنبه برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان