نسخه شماره 3223 - 1392/04/01 -

 معاون شهردار تهران در جمع گروهي از اساتيد علوم انساني اعلام کرد:
 ضرورت رويکرد علمي و نگاه کارشناسي به موضوع ترافيک 
 پرفسور ساروخاني:جامعه متکي بر تنبيه جامعه‌اي ورشکسته است

 معاون حمل‌و‌نقل و ترافيک شهرداري تهران در جمع گروهي از اساتيد علوم انساني و اجتماعي با تاکيد بر ضرورت رويکرد علمي و نگاه کارشناسي به موضوع ترافيک گفت: موضوع آموزش و فرهنگ‌سازي در نظم‌‌بخشي و بهبود رفتارهاي ترافيکي شهروندان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

مهندس سيد جعفر تشکري‌هاشمي افزود: در اين ميان وضع و اعمال قوانين و مقررات و برقراري رابطه منطقي بين جرم و جريمه مي‌تواند نقش مهمي را ايفاء نمايد.

وي با تاکيد اين که رفتارهاي ترافيکي افراد يک جامعه نشان دهنده اخلاق عمومي آن جامعه است، اظهار کرد: هر چه سرمايه‌گذاري در بخش آموزش و فرهنگ‌سازي انجام شود، به عنوان چراغ راه امروز و الگوي فردا مي‌تواند به کار ‌آيد. معاون شهردار تهران نگاه هزينه‌‌اي و روزمرگي را آفت موضوع فرهنگ و اثربخشي فعاليت‌هاي فرهنگي دانست و تصريح کرد: بايد با کار فرهنگي، رفتارسازي و اصلاح الگوهاي اجتماعي، قانون گريزي و بي ‌انضباطي در ترافيک را به قانون‌مداري و انضباط‌بخشي تبديل کنيم.

پيشرفت جوامع را از وضعيت ترافيک آن‌ها مي‌سنجند

در ادامه پروفسور محمد باقر ساروخاني استاد جامعه‌شناسي ارتباطات، از ترافيک به عنوان نمادي اجتماعي و نشاني از توسعه يافتگي جوامع نام برد و گفت: وضعيت ترافيک نشان دهنده نظم جامعه و بلوغ اجتماعي مردم آن جامعه است و ميزان پيشرفت جوامع را مي‌توان از وضعيت ترافيک آن جامعه مورد سنجش قرار داد.

وي با اشاره به اين که ترافيک فقط يک واقعيت فني و تکنيکي نيست، افزود: ترافيک يک پديده اجتماعي و فرهنگي نيز هست و علاوه بر زيرساخت‌هاي سخت‌افزاري، ارزش‌هاي نرم افزاري حاکم بر جامعه نيز آن را مي‌سازد و شکل مي‌دهد.

وي با بيان اين‌ که زيرساخت‌هاي ترافيکي در تامين آرامش و ايمني رانندگان موثر است، خاطرنشان کرد: خيابان‌هاي پهن و اتوبان‌هاي عريض به تنهايي کفايت نمي‌کنند و حتماً بايد بعد فرهنگي را در نظر بگيريم چرا که هر قدر پل و تونل احداث کنيم اما به توليد فکر و فرهنگ توجه نکنيم، موفق‌ نمي‌شويم.

بزرگ‌ترين عيب براي يک جامعه ارزش دانستن تخلف است

پروفسور ساروخاني با تاکيد بر اين ‌که ترافيک موضوعي سطحي نيست و فرهنگ ترافيک بايد در وجود آدم‌ها دروني شود، چرا که ابعاد اجتماعي و فرهنگي به صورت مستقيم بر ترافيک اثر دارند، اظهار کرد: ترافيک فقط در ماشين و خيابان خلاصه نمي‌شود بلکه پديده‌اي ميان رشته‌اي و چند بعدي است که از علوم مختلف از جمله جامعه‌‌شناسي و روان شناسي و حتي از علم اقتصاد تاثير مي‌پذيرد. وي رفت و آمد آرام، ايمن و روان را جزو حقوق طبيعي انسان‌ها دانست و تصريح کرد: سلامت رواني و جسماني فرد و جامعه از ترافيک جدا نيست چرا که ترافيک باعث اتلاف انرژي و وقت افراد و هرز رفتن منابع مادي و معنوي جامعه مي‌شود.

وي مديريت علمي ترافيک با توجه به علوم اجتماعي و انساني، جلب مشارکت نخبگان و مردم و توليد همدلي در جامعه را از جمله راهکارهاي پيشنهادي خود براي حل مشکل ترافيک بر شمرد و اضافه کرد: اين که برخي جوانان از جمله موتورسواران خلاف‌هاي ترافيکي را ارزش مي‌دانند و از طريق ارتکاب تخلف جان خود و ديگران را به خطر مي‌اندازد، بزرگ‌ترين عيب براي يک جامعه است.

پرفسور ساروخاني با تاکيد بر آموزه‌هاي ديني، موضوع امر به معروف و نهي از منکر را مورد توجه قرار داد و گفت: در امور اجتماعي علاوه بر قانون و اخلاق بايد موضوع دين را نيز در نظر بگيريم چرا که فرد خلافکار، نه تنها از نظر قانون و در منظر مردم بلکه نزد وجدان خودش هم خطاکار است و علاوه بر همه اين‌ها از نظر موازين ديني و در پيشگاه الهي نيز مرتکب گناه شده است. وي با اشاره به اين که ارتقاي فرهنگ ترافيک به هيچ عنوان کار آساني نيست و به عنوان اقدامي درازمدت بايد آموزش را ابتدا از خانواده‌ها شروع کنيم، افزود: به اين منظور بايد رسانه‌هاي جمعي را به کار گرفته و موضوعات آموزشي مانند مدارس، کتب درسي و معلمان را مورد توجه ويژه قرار دهيم.

وي با بيان اين که پيشگيري، درمان و پيگيري سه بعدي هستند که در موضوع ترافيک به آن‌ها نياز داريم، خاطرنشان کرد: هدف از اجراي قانون تنبيه نيست و اساساً جامعه‌اي که به تنبيه متکي باشد، جامعه اي ورشکسته است چرا که رعايت قانون بايد در دل و جان افراد نهادينه شود که اين مهم صرفاً از طريق آموزش و آگاه‌سازي امکان‌پذير است.

دکتر محمد مهدي فرقاني استاد علوم ارتباطات نيز رفتار ترافيکي مردم را واکنش نسبت به رفتارهايي دانست که در سطح جامعه با آن‌ها مي‌شود و گفت: برخي رانندگان هنگام رانندگي گويي مي‌خواهند عقده‌هاي فرو خورده خود را خالي کنند.

وي با اشاره به سياليت جامعه بر اين نکته که در جامعه سيال امروز هيچ برنامه ثابت و دائمي‌نمي‌تواند جواب دهد، افزود: سياليت را در همه امور بايد بپذيريم و به دنبال برنامه‌هاي چند وجهي بوده و براي هر وضعيتي خود را آماده کنيم و آمادگي لازم را داشته باشيم.

وي با بيان اين که به همين دليل راهکارها و برنامه‌هاي آموزشي ما نيز بايد شناور باشند، اعلام کرد: به جاي يک برنامه بايد مجموعه‌اي از برنامه‌ها را براي مواجهه با مشکلات ترافيکي تدارک ببينيم و هر گونه آموزشي را در اين زمينه از دل خانواده و از فضاي مدرسه که هر دو نهادهاي بسيار مهمي هستند، آغاز کنيم.

رفتار دوگانه با مردم باعث تشديد تخلف مي‌شود

دکتر فرقاني با تاکيد بر اين که ضرورت اجراي قانون و قانون‌مند حرکت کردن از کلاس اول دبستان بايد ملکه ذهن بچه‌ها شود‌، اظهار کرد: به اين منظور تعامل با آموزش‌و‌پرورش از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و نبايد صرفاً به آموزش‌هاي سنتي و متون قديمي اکتفا کنيم و از همه مهمتر بايد اساتيد و معلمان در اين زمينه کاملاً توجيه شوند. وي استفاده از ارتباطات سنتي و ظرفيت‌هايي مانند مساجد را جهت انتقال مفاهيم ترافيکي و توصيه به رعايت نظم و انضباط از رهگذر آموزه‌هاي ديني را بسيار موثر دانست و تصريح کرد: ترافيک موضوعي چند وجهي است و براي آن نيز بايد برنامه اي چند سطحي و چند لايه‌اي و در عين حال شناور و منعطف تدارک ديده شود.

وي با انتقاد از برخي رفتارهاي دوگانه با شهروندان در موضوعات مختلف از جمله موضوع تخلفات ترافيکي، خاطرنشان کرد: در برخورد دستگاه‌هاي اجرايي با شهروندان هيچ گونه تبعيض و نابرابري نبايد وجود داشته باشد چراکه همه شهروندان از حقوق مساوي برخور دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان