نسخه شماره 3223 - 1392/04/01 -

 وزيران نخبه و امتحان پس داده انتخاب شوند 

 خطيب اين هفته نماز جمعه تهران با بيان اينکه روحاني به حق شايسته رياست‌جمهوري است، گفت: يکي از کارهاي سنگين دولت منتخب، انتخاب کارگزاران شايسته است، رئيس‌جمهور بايد مثل طبيب عمل کند و آنچه را به مصلحت مريض است تجويز کند.

به گزارش مهر، آيت‌الله محمدعلي موحدي کرماني در خطبه نماز جمعه تهران گفت: پيروزي و راهيابي تيم ملي فوتبال ايران را به جام جهاني به رهبري، ملت و خود عزيزان ملي پوش تبريک عرض مي‌کنم، خداوند اين عزيزان را عزت بيشتر دهد.

آيت‌الله موحدي کرماني ادامه داد : حماسه سياسي دشمن را مايوس کرد و دشمن فهميد اين حماسه لبيکي به نداي رهبري است ، اين مردم تابع ولي فقيه هستند و رابطه رهبري و مردم ناگسستني است.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران با تبريک به حسن روحاني به عنوان رئيس‌جمهور منتخب و اشاره به سابقه خدمات وي گفت: روحاني به حق شايسته اين مقام است، هم از رجل سياسي و هم از رجل ديني و مذهبي است، وي مديري قوي مدبر و شايسته است، انساني انقلابي و تابع ولايت است، در دوران خفقان قبل از پيروزي انقلاب مبارزات چشمگيري داشته است، سخنراني ايشان در مسجد ارگ که مقام بنيانگذار انقلاب را به عنوان امام‌خميني(ره) خطاب کردند، فراموش نمي‌شود.

وي با تاکيد بر اجراي فرامين حضرت علي(ع) به مالک‌اشتر افزود: معتقدم يک فرد مسئول در هر سطحي که باشد و هر نوع مسئوليتي که داشته باشد بايد اين عهد‌نامه را بخواند و به آن عمل کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اينکه يکي از کارهاي سنگين دولت منتخب انتخاب کارگزاران شايسته است، اظهار داشت: روحاني بايد مشاوران و وزيران شايسته‌اي را انتخاب کند و دعا کنيم خدا او را موفق گرداند، مردم در حدي که مي‌توانند کمک کنند.

آيت‌الله موحدي کرماني خواستار آن شد که روحاني با انتخاب افراد نخبه و امتحان پس داده، وفادار ولايت فقيه که علاقه شان را نشان داده اند و خادم مردم بوده‌اند انتخاب صحيحي براي اعضاي دولت خود داشته باشد که بتوانند مشکلات اقتصادي را حل کنند.

وي گفت: رئيس‌جمهور قدرتي دارد که به عنوان طبيب عمل کند، ممکن است مردم چيزهايي را بخواهند اما طبيب دلسوز است و آنچه را که مصلحت مريض است تجويز مي‌کند، همان طور که اسلام دلسوز مردم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان