نسخه شماره 3153 - 1391/12/20 -

 رکود و بحران اقتصادي گريبان سينما را گرفته است 

 لاله اسکندري گفت: اميدوارم سينما از رکود و بحراني که گريبانش را گرفته درآيد و درسال آتي شاهد توليدات فاخر باشيم. «لاله اسکندري» بازيگر سينما و تلويزيون در گفت‌و‌گو با فارس در آستانه سال نو درباره ارزيابي‌اش از سينما و آرزوهايش گفت: اميدوارم سينما از اين رکود و بحراني که گريبانش را گرفته است درآيدو در سال 92 شاهد توليدات فاخري باشيم.

متاسفانه مشکلات اقتصادي امسال به شدت بر سينما سايه افکنده بود و اين مشکلات در آثار محسوس بود. نوع کار‌ها‌، نوع انتخاب سوژه‌ها و لوکيشن‌ها ديده مي‌شد و سينما به سمت توليدات کم خرج حرکت کرده بود.

وي در ادامه گفت: سينما به سمت توليدات کم هزينه و کم خرج رفتند و بالطبع در اجرا، انتخاب بازيگر و ... محدود بودند. متاسفانه اين مشکلات اقتصادي ممکن است سينماي حرفه‌اي را به سمت سينماي تجربي و نوگرا ببرد . البته در اين نوع سينما آثار خوب هم ديده مي‌شود اما به دليل شرايط اقتصادي هنرمند مجبور است به دليل نداشتن امکانات و شرايط مطلوب خودش را محدود کند و همين امر در خلاقيت هنرمند تاثير خواهد گذاشت. وي در ادامه گفت: اميدوارم در سال جديد شاهد شرايط بهتري در سينما باشيم و دولت حمايت بيشتري از سينماگران نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان