نسخه شماره 3122 - 1391/11/11 -

 تشکري‌هاشمي:
 به رغم نوسانات ارز توجه به کيفيت تجهيزات ترافيکي همچنان در اولويت است 

 صبح ديروز معاون حمل‌و‌نقل ترافيک شهرداري تهران به همراه جمعي از مديران اين حوزه از خط توليد تجهيزات پروژه‌هاي بي.آر.تي شرکت عرف ايران بازديد کرد.

مهندس تشکري‌هاشمي در حاشيه بازديد از خط توليد تجهيزات پروژه‌هاي بي.آر.تي شرکت عرف ايران گفت: ساخت ايستگاه‌هاي اتوبوس تندرو براي افزايش خطوط سامانه تندرو در سطح شهر و بازسازي ايستگاه‌هاي خط 2 به دليل فرسودگي ازجمله اهداف اين بازديد از روند توليد تجهيزات بي.آر.تي در شرکت عرف ايران بود.

وي با بيان اين که به زودي دوخط بي.آر.تي ديگر در سطح پايتخت راه‌اندازي خواهد شد، گفت: خط بي.آر.تي ترمينال جنوب تا ميدان آقانور به زودي احداث مي‌شود. خط ديگر هم در بزرگراه صدر است که پس از اتمام ساخت بزرگراه صدر به بهره‌برداري خواهد رسيد. از اين رو عمليات ساخت و توليد تجهيزات و ايستگاه‌ها در شرکت عرف ايران آغاز شده است.

تشکري‌هاشمي تصريح کرد: با توجه به اينکه اتوبوس‌هاي تندرو مانند برج ميلاد و ديگر المان‌هاي شهري نمادي از شهر تهران محسوب مي‌شود، تلاش شده ايستگاه‌هاي اين خطوط مانند مبلمان شهري و به عنوان جزيي از زيبايي‌هاي بصري شهري به حساب بيايد و با اين ديد به آن نگاه شده است.

وي با تاکيد بر اينکه شهروندان بايد در زمان تردد در شهر آرامش بصري داشته باشند، گفت: چيدمان اين قطعات بايد زيبايي‌هاي شهر را افزايش دهد. از اين رو در اين بازديد ريزه‌کاري‌هاي توليدات به سازندگان تذکر داده شد.

معاون شهرداري تهران افزود: متاسفانه بازار تامين قطعات با نوسانات شديد قيمت و ناپايداري مواجه است. از اين‌رو توليد نيز دچار مشکل شده، اما در عين حال دوستان در شرکت عرف ايران توانستند مواد اوليه را تهيه کنند و توليدات آنها نشان از تلاش و پويايي بخش توليد دارد. تشکري‌هاشمي با بيان اينکه به هيچ عنوان اجازه نصب تجهيزات و توليدات بي‌کيفيت را در سطح شهر نمي‌دهيم، گفت: امروز در اين بازديد بار ديگر بر کيفيت و مرغوبيت توليدات تاکيد شد. همچنين ناظر مقيم در تمام مراحل توليد حضور دارد تا تمامي موارد را بررسي کند.

وي همچنين يادآور شد: شهر بايد به گونه اي طراحي شود تا بخشي از لذت‌هاي بصري شهروندان در تردد‌هايشان تامين شود. شهري که ساختارهاي نامتجانس دارد و به سهم و حقوق شهروندان بي‌توجه است، خواسته‌هاي شهروندان را تامين نمي‌کند. در عين حال معتقديم شهر بايد حقوق تک تک شهروندان را در دريافت آرامش بصري را تامين کند. المان‌هاي ترافيکي هم از اين قاعده مستثني نيستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان