نسخه شماره 3119 - 1391/11/07 -

 آيت‌الله استادي تاکيد کرد:
 کدورت بين سياسيون مردم را بي‌اعتماد مي‌کند 

 امام جمعه قم کدورت بين سياسيون را موجب بي‌اعتمادي بين مردم دانست و گفت: اگر دشمني‌ها برطرف شود موجب دلگرمي بيشتر مردم خواهد شد.

به گزارش مهر، آيت الله رضا استادي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم گفت: در جامعه اسلامي همه بايد اخلاق اسلامي را که منشأ آن رسول الله(ص) و ائمه معصومين(ع) هستند رعايت کنند.

رئيس شوراي عالي حوزه علميه قم با بيان اينکه قضاوت‌ها و برخورد با اشخاص بايد با انصاف همراه باشند افزود: در عين حالي که نقاط ضعف و کاستي‌ها گفته مي‌شود بايد خوبي‌ها و نقاط قوت نيز بيان شود که در غير اين صورت انصاف را رعايت نکرده‌ايم.

خطيب نماز جمعه قم عنوان کرد: تا اخلاق ما شبيه به اخلاق رسول‌الله(ص) نباشد زندگي ما آنگونه که اسلام از ما مي‌خواهد نمي‌شود و اين مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.

وي تاکيد کرد: اگر در جامعه دروغي گفته مي‌شود بايد اعلام شود که اين گفته‌ها واقعيت نداشته است.

رئيس شوراي عالي حوزه علميه قم گفت: به زبان آوردن برخي از الفاظ و صحبت‌ها مناسب جامعه اسلامي نيست و مسلمان بايد در زمان عصبانيت زبان خود را کنترل کنند و هر حرفي که بر زبان مي‌آيد بيان نکنند. آيت‌الله استادي افزود: وحدت به معناي عدم بيان حقايق نيست بلکه به معناي ايستادگي در برابر دشمنان اسلام و مسلمين است. عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم تاکيد کرد: امروز اگر بخواهيم در برابر دشمنان مقاومت کنيم بايد همه با هم متحد باشيم و از ايجاد کدورت و تفرقه بين خود پرهيز کنيم. وي با بيان اينکه به بنده مي‌گويند در خصوص گراني‌ها و تورم در کشور صحبت کنم افزود: بايد عنوان کرد که مسئولان به سهم خود در حال تلاش هستند و مي‌گويند در حال پيگيري مشکلات هستيم اما از طرفي بايد در مورد خودمان صحبت کنيم که وظايف مردم در برابر اين گراني‌ها و مشکلات بوجود آمده چيست و چه کاري بايد انجام دهيم.

آيت‌الله استادي ادامه داد: از اينکه بنشينيم و مدام عنوان کنيم مردم مشکلات اقتصادي دارند و بيشتر حقوقشان را براي اجاره خانه مي‌دهند و از ديگران انتقاد کنيم مناسب نيست بلکه بايد تلاش کنيم به سهم خود مومن و خانواده‌اي را خوشحال و مشکلاتشان را بر طرف کنيم. عضو شوراي عالي مديريت حوزه علميه قم گفت: بسياري از اين افرادي که همين خانه‌هاي محقر را با کمال خوشحالي خريداري کرده‌اند شايد بيشتر حقوقشان را بابت اقساط خريد خانه مي‌دهند و جا دارد افراد به يکديگر در اين مسائل کمک کنند که همين اعمال مسلماني و ايمانمان را نسبت به پيامبر(ص) اثبات مي‌کند.

وي با بيان اينکه افرادي که توانايي مالي دارند بايد به سايرين نيز کمک کنند، افزود: در اين شرايط اقتصادي گاهي خودمان نيز به گراني‌ها و تورم دامن مي‌زنيم و در اين شرايط که برخي از مردم گرفتار هستند فروشندگان بايد از سود خود صرفه کنند اما مشاهده مي‌شود نه تنها اينگونه نيست بلکه برخي‌ها از اين شرايط سوءاستفاده هم مي‌کنند و به دنبال سود بيشتر خود هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان