نسخه شماره 3106 - 1391/10/20 -

 مهندسي معقول و منطقي انتخابات وظيفه ذاتي سپاه است 

 سعيدي با بيان اينکه «سپاه هرگز بصورت مصداقي در انتخابات وارد نمي‌شود»، تاکيد کرد: سپاه تنها چارچوب‌ها و معيارها را تبيين مي‌کند و اين به معناي دخالت در انتخابات نيست بلکه وظيفه ذاتي ما «مهندسي معقول و منطقي انتخابات» است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين علي سعيدي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: در انتخابات سال 92، با يک انتخابات دوقلو يعني انتخابات شوراها و قوه مجريه به طور همزمان روبرو هستيم. اين دو انتخابات، هم هيجان محلي و هم کشوري را در پي دارد و ضروري است که همه مسئولان و مردم به اين حرکت مهم توجه کنند تا بتوانيم به سلامت از اين گردنه نيز عبور کنيم.

وي با بيان اينکه «رييس‌جمهور بعدي داراي اهميت بالايي است»، گفت: همه کساني که دلشان براي نظام مي‌تپد بايد به‌گونه‌اي حرکت و شخصي را انتخاب کنند که بتواند به شعار‌هاي انقلاب جامه عمل بپوشانند.

سعيدي گفت: اصولگرايان طيف گسترده‌اي از مردم و احزاب و گروه‌ها را در بر مي‌گيرد و نبايد اين مفهوم را تنها در قامت يک فرد و دو فرد ديد. بد عمل کردن برخي اصولگرايان به معناي بد بودن اصولگرايي نيست. وي افزود: اصلاح‌طلبان به سه بخش تندرو‌ها، ميانه‌رو‌ها و لابه‌شرط‌ها تقسيم مي‌شوند و دولت هم ظاهرا بي‌نظر به انتخابات نيست. با اين شرايط، افراد مختلفي براي انتخابات آماده مي‌شوند اما در اين ميان مردمي که به انقلاب «بله» گفتند بايد به سمتي حرکت کنند که آرمان‌ها عملي شود.وي اضافه کرد: توصيه من به اصولگرايان اين است که اين جريان ظرفيت 15 کانديدا را ندارد. من مي‌خواهم که اين افراد از احساس تکليف دست بردارند و عقلاني فکر کنند. قطعا اگر کساني که مي‌توانند با نيامدنشان به عرصه انتخابات به پيروزي اصولگرايان کمک کنند، اگر بيايند و اصولگرايان ضربه ببينند، در اين آسيب شريک هستند.

سعيدي درباره برخي ادعاها مبني بر دخالت سپاه در انتخابات گفت: برخي خطاي موردي يک فرد يا بخشي از سپاه را به کل مجموعه سپاه تسري مي‌دهند. ما از کساني که در جرگه اصولگرايي هستند توقع نداريم که اشتباهات ديگران را دنبال کنند و مثلا اشتباه موردي يک خبرگزاري را به حساب کل مجموعه بگذارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان