نسخه شماره 3102 - 1391/10/16 -

 آملي لاريجاني خبر داد:
 تشديد برخورد دستگاه قضايي با اشرار و اراذل و اوباش 

 رييس قوه قضاييه تاکيد کرد: در امنيت اجتماعي مردم نبايد به هيچ وجه مسامحه‌اي صورت گيرد و توصيه ما اين است که صدا و سيما و ساير رسانه‌ها نصوص قانوني مربوط به عواقب جنايت عليه امنيت اجتماعي مردم را از زبان قضات و حقوقدانان به مردم منتقل کنند تا همه از عواقب وخيم اين گونه اقدامات مطلع شوند و هيچ کسي ديگر حاضر نشود که جواني و استعداد خود را و نيز خانواده‌ها را از اين طريق متلاشي کند.

به گزارش ايلنا، آيت‌الله آملي لاريجاني در جلسه مسوولان عالي قضايي با تسليت فرارسيدن اربعين حسيني، اين روز را روز تذکر و يادآوري مصائب اهل‌بيت‌(ع) و واقعه کربلا دانست و گفت:‌ اربعين حسيني روز تجديد احزان شيعيان و روز تذکر مصائبي است که تمام عوالم هستي بر آن گريسته‌اند.

رييس قوه قضاييه با يادآوري اينکه مومنان و شيعيان بايد عظمت اين مصيبت را که در آن تمام عوالم هستي گريسته است، همواره به ياد داشته باشند و از آن پند بگيرند، افزود:‌ اين حقيقت که تمام عوالم هستي به مصيبت اهل‌بيت‌(ع) و حضرت اباعبدالله‌(ع) گريسته، پندي است که مومنان و شيعيان بايد به آن توجه کنند و آن پند بزرگ اين است که بدانيم ذکر مصيبت اهل‌بيت‌(ع) و حضرت اباعبدالله‌(ع) در واقع ذکر خداوند است. رييس قوه قضاييه در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت وجود امنيت اجتماعي بارديگر از تشديد برخورد دستگاه قضايي با اشرار و اراذل و اوباش خبر داد و گفت:‌ باتوجه به تذکرات داده شده در روزهاي اخير برخورد قاطع و بسيار مناسبي با اشرار و زورگيران شده است و بارديگر اعلام مي‌کنيم که اين شدت عمل هم‌چنان ادامه خواهد داشت و دستگاه قضايي و نيروي انتظامي در اين زمينه به هيچ وجه کوتاه نخواهند آمد. رييس دستگاه قضايي با اعلام اين‌که تمام کساني که قصدشان تضعيف امنيت اجتماعي مردم است، بايد هشدار و اخطار قوه قضاييه را جدي بگيرند، اظهار کرد: همگان ديدند که چند زورگيري که گرفتار قانون شده بودند در دادگاه چه حالي داشتند و اين عاقبت تمام کساني است که بخواهند دست به چنين اعمالي بزنند. آملي‌لاريجاني با قدرداني از رسانه‌ها بويژه صدا‌و‌سيما در انعکاس مناسب برخورد قوه قضاييه با اشرار خواستار استمرار اطلاع‌رساني رسانه‌ها در اين زمينه و افزايش آگاهي‌ها نسبت به عواقب و تبعات قانوني اقدامات برهم‌زننده نظم و امنيت عمومي و اجتماعي مردم شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان