نسخه شماره 3068 - 1391/09/02 -

 ديدارهاي معوقه ليگ برتر فوتبال
 استقلال صدرنشيني‌اش را تثبيت مي‌کند؟ 

 ديدارهاي معوقه نيم فصل ليگ برتر فوتبال امروز در دو شهر تهران و اصفهان برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، سه ديدار معوقه نيم فصل ليگ برتر فوتبال از هفته‌هاي هفتم، دهم و يازدهم، امروز برگزار مي‌شود که در اين ديدارها استقلال، راه‌آهن و سپاهان به ترتيب پذيراي پيکان، مس و استيل‌آذين گهر دورود خواهند بود.

* استقلال- پيکان

تيم فوتبال استقلال که هم اکنون با 28 امتياز به تنهايي صدر جدول را در اختيار دارد، در ديدار معوقه هفته‌ هفتم رودرروي پيکان قرار مي‌گيرد.

استقلالي‌ها اين فرصت را دارند که با پيروزي برابر حريف نه چندان قدرتمند خود صدرنشيني خود را در جدول ليگ تا حدود زيادي تثبيت کنند و راه براي قهرماني در نيم فصل اول بسيار هموار کنند.

هر چند ديدار اين دو تيم زماني انجام مي‌شود که بر خلاف استقلال، پيکان در شرايط ويژه‌اي قرار دارد. هر چقدر که آبي‌هاي تهراني در چند هفته‌ گذشته روند رو به رشد و ثابتي را طي کرده‌اند، شاگردان عبدالله ويسي در چند هفته‌ گذشته نوسان زيادي داشته است.

آنها پيش از تعطيلات ليگ برتر با شش گل مغلوب پرسپوليس شدند و کار تا استعفاي سرمربي اين تيم هم پيش رفت اما در نهايت ويسي در تيم ماندگار شد، ولي سه بازيکن تيمش را اخراج کرد.

پيکان هفته‌ گذشته موفق شد ملوان تيم دوم جدول را با يک گل شکست دهد و تا حد زيادي اعتماد به نفس گذشته را بازيابد.اگر پيکان بتواند استقلال را متوقف کند يا شکست دهد، بيش از هر چيز ساير تيم‌هاي صدرنشين را خوشحال خواهد کرد.

ديدار دو تيم استقلال و پيکان، پنجشنبه دوم آذر، ساعت 17:30 در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.

** سپاهان- استيل‌آذين گهر دورود

در دومين ديدار معوقه سپاهان در خانه از نماينده استان لرستان پذيرايي مي‌کند. قهرمان سه دوره گذشته ليگ برتر در حالي به مصاف استيل‌آذين گهر دورود خواهد رفت که فاصله چهار امتيازي‌اش از صدر جدول انگيزه‌هاي اين تيم را براي پيروزي برابر حريف بسيار زياد کرده است. سپاهان در صورتي که بتواند حريف نه چندان نامدارش را شکست دهد و از سوي ديگر استقلال برابر پيکان امتياز از دست بدهد مي‌تواند به قهرماني در نيم فصل اميدوار باشد، اما اگر اتفاقات درست بر عکس اين رخ دهد، مي‌شود گفت که سپاهان قهرماني نيم فصل را از دست خواهد داد.

از سوي ديگر استيل‌آذيني‌ها که محمد مايلي کهن را به عنوان سرمربي روي نيمکت خود دارد، اميدوار هستند که با خلق يک شگفتي هم امتيازهاي خود را در جدول بيشتر کند و از قعر جدول جدا شود و هم روحيه بالايي براي ادامه مسابقات کسب کند.

ديدار دو تيم در پنجشنبه دوم آذر ماه ساعت15:15 در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار مي‌شود.

** راه‌آهن- مس

راه‌آهن، تيمي که در فصل دوازدهم نتايج نسبتا خوبي کسب کرده است، در ديداري معوقه از هفته دهم به مصاف مس کرمان مي‌رود.

شاگردان علي دايي که هفته‌ گذشته موفق شدند نفت آبادان را شکست دهند و به رتبه ششم جدول صعود کنند اکنون انگيزه زيادي دارند که با پيروزي در ديدار معوقه باز هم در جدول صعود کنند.

راه‌آهن امسال بر خلاف سال‌هاي قبل تنها براي سقوط نکردن نمي‌جنگد، بلکه اين فصل همواره يکي از تيم‌هاي بالاي جدول بوده است.

از طرف ديگر مس کرمان با هدايت قاسم‌پور تلاش مي‌کند با پيروزي در اين ديدار خود را به جمع تيم‌هاي حاضر در ميانه بالاي جدول اضافه کند تا بتواند تا پايان نيم فصل جايگاه مناسبي براي خود دست و پا کند.

ديدارهاي اين دو تيم هميشه با حساسيت زيادي روبرو بوده است که يک نمونه آن حواشي ديدار برگشت دو تيم در فصل گذشته بود که اعتراض‌هاي شديد علي دايي را نيز به همراه داشت.

ديدار دو تيم پنجشنبه دوم آذر ماه ساعت 15:15 در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان