نسخه شماره 3061 - 1391/08/24 -

 آيا مى‌دانيد کرسي رياست خيلي بي وفاست ؟ 
نويسنده : تيزبين

 ظاهرا به شکر خدا در کشور ما همه مديران ادارات دولتي و غيردولتي و يا شبه دولتي و ديگر قوا و ارگان‌ها همگان عاري از خطا و مصون از گناه و حتي اشتباه جزئي هستند . چرا که افرادي مى‌شناسم به محض اينکه رئيس شدند انگار آنان با قوي‌ترين چسب جهان به صندلي رياست چسبيده‌اند. در اين راستا کلمه استعفا را فقط مى‌توان در فرهنگ لغات ديد و عذرخواهي از مردم نيز از اتفاقات نادر است .

از اين رو برخي افراد از بدو انقلاب در مصدر اموري که بوده‌اند همچنان هستند بعضا افرادي که هم سن و سال فرزندانشان بوده اند بازنشست شده اند و آنان همچنان با سماجت خاصي به رياست خود ادامه مى‌دهند. کشورهاي آسياي شرقي چون چين و ژاپن اگر رئيسي اشتباه کند کمترين عذرخواهي او از مردم خودکشي است. حتي در کشورهاي غربي که ما آنان را به دليل خوي استکباري قبول نداريم هيچ کس گمان ندارد که بايد در هر شرايطي رئيس بماند. همين بي‌بي‌سي با اينکه بنگاه سخن پراکني است و به چندين زبان زنده دنيا از راديو و تلويزيون اخبار پخش مى‌کند و يکي از بزرگترين رسانه‌هاي جهان محسوب مى‌شود به محض اينکه متوجه اشتباه خود آنهم در دهها سال پيش شدند از مدير کل گرفته تا مديران خبري و ديگران از شغل خود استعفا کرده‌اند. صدالبته از اين دست در دنيا فراوان داريم . ازاين رو گفته مى‌شود بانک‌هاي ما هزاران ميليارد تومان به برخي وام داده‌اند و نتوانسته اند پس بگيرند . از بابت اين قصور نه کسي استعفا مى‌دهد و نه از مردم عذرخواهي مى‌کند و نه حتي کسي مسووليت آن را به عهده مى‌گيرد. به خاطر اختلاس‌هاي ريز و درشتي که صورت گرفته نيز يک نفر نمى‌آيد به مردم بگويد کوتاهي از من بوده است بنابراين ضمن عذرخواهي استعفا مى‌دهم و در مسايل ورزشي بعضي‌ها را توپ هم نمى‌تواند جابجا کند حالا فرق نمى‌کند تيم‌هاي فوتبال و فوتسال ما چه برنده باشند چه بازنده و يا بقول آن مجري دلسوز خلاف‌هاي واضح در هيئت‌هاي مختلف رخ بدهد و يا اخيرا مرگ مشکوک آن وبلاگ‌نويس پيش آمده اگر مرگ طبيعي هم باشد مسئولان آن بخش بايد پاسخگو باشند و يا آن مدير که پس از گذشت دو سال راي ديوان عدالت اداري را ناديده مى‌گيرد و اجراي آن را موکول به آينده مى‌کند و هکذا.

ما که تيزبين باشيم مى‌گوييم اي کساني که ساليان متمادي رئيس هستيد اگر در رياست خود ناتوان هستيد و يا در حوزه رياست شما خطايي رخ داده و يا زيرمجموعه شما به فردي ظلم کرد و يا نتوانستيد در ميادين جهاني سربلند باشيد فورا از مردم عذرخواهي و از شغل خود استعفا دهيد به هر حال کشور قحط الرجال نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان