نسخه شماره 3049 - 1391/08/09 -

 کمي‌تا قسمتي بررسي اخبار 
نويسنده : محمدحسين روانبخش

 1- يک مقايسه آماري نشان مي‌دهد که فنلاندي‌ها و سوئدي‌ها روزي چهار ليوان شير مي‌خورند ولي ايراني‌هاي عزيز، يک استکان ! البته خيال نکنيد هميشه آمارها به نفع خارجکي‌ها است . خوشبختانه گراني‌هاي بي سابقه يک سال اخير به کمک ما آمده و خوشبختانه مي‌توانيم اعلام کنيم که هم اکنون ايراني‌هاي افتخار آفرين بيشتر از فنلاندي‌ها و سوئدي‌ها پول بابت شير مي‌دهند؛ اين به آن در!

2- صدا و سيما خوشبختانه در پوشش خبري توفان اخير آمريکا تمام سعي و تلاش خود را مي‌کند و اين موضوع را بخوبي پوشش مي‌دهد . از سوي ديگر احتمالا شنيده ايد که توفان يکشنبه شب 7 آبان ماه به 8 روستا بخش مرکزي شهرستان ساري خسارت وارد کرده است اما مسلما توفان آمريکا يک چيز ديگر است و نبايد توقع داشته باشيم که صدا‌و‌سيما توفان آمريکاي جنايتکار را ول کند و به توفان مختصر و مفيد کشورمان بچسبد ! قابل توجه همه سياه نماها: لطفا سفيد نمايي را از صدا و سيماي عزيز و حرفه‌اي بياموزيد!

3- رئيس کميسيون اجتماعي مجلس ديروز گفت: در شرايط فعلي سوال از رئيس جمهور و استيضاح وزير معنا ندارد! ما هر چه فکر کرديم نفهميديم معني «معنا» چيست؟! آيا منظور اين برادر گرانقدر، اين است که سوال و استيضاح فايده ندارد؟! منظور اين است که سوال و استيضاح نتيجه ندارد؟! منظور اين است که سوال و استيضاح اولويت ندارد؟! منظور اين است که نيازي به سوال و استيضاح نيست؟!...بهر حال منظور هر چه هست، سوال و استيضاح هميشه معنادار است و آنچه معنا ندارد، همين جمله نقل شده است!

وي در ادامه گفت: «اما از وزير مي‌توان سوال کرد و به آن تذکر داد که البته با ارتباط برقرار کردن و تعامل نيازي به اين کار نيست»!


نسخه چاپي ارسال به دوستان