نسخه شماره 3046 - 1391/08/06 -

 امکان افزايش تاکسي‌هاي بنزين‌سوز در تهران
 شوراي شهر در حال بررسي لايحه حذف و محدوديت خودروهاي دوگانه‌سوز از تاکسيراني است 

 معاون شهردار تهران با اشاره به مصائب و مشکلاتي که مسافران و رانندگان تاکسي امروزه به دليل کيفيت پايين تاکسي‌ها با آن مواجه هستند، استفاده از سوخت CNG را يکي از مهمترين مشکلات تاکسيرانان برشمرد و از ارائه لايحه‌اي مبني بر محدوديت ورود خودروهاي دوگانه سوز به ناوگان تاکسيراني تهران به شوراي شهر خبر داد.

مدت‌ها است کيفيت پايين خودروهاي موردا ستفاده براي تاکسي‌ها مورد اعتراض تاکسيرانان و مسافران است. عدم فضاي مناسب، استهلاک بالاي خودروها، گراني قطعات، افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و کاهش سهميه سوخت از بارزترين مشکلاتي است که اين روزها تاکسيرانان و به تبع آن مسافران با آنها دست به گريبان هستند. تاکسي‌هاي دوگانه سوز راهکاري بود که براي حل بحران سوخت تاکسي‌ها معرفي شد، در حالي که اين امر ضمن اينکه موجب کاهش خدمت رساني به مسافران شد، عدم رضايت رانندگان را هم به دنبال داشت.

سيد جعفر تشکري‌هاشمي، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران گفت: بديهي است خودروهايي که اکنون در ناوگان تاکسيراني خدمت مي‌کنند، به هيچ عنوان مناسب جابه جايي مسافران نيستند. ضمن اينکه رانندگان هم در استفاده از آنها دچار مشکل مي‌شوند. شما در نظر بگيريد يک راننده در طول روز نزديک به يکصد بار بايد کلاچ عوض کند. اين در شرايطي است که خودروهاي ما براي اين منظور طراحي و مناسب سازي نشده‌اند.

وي کيفيت بد خودروها را عاملي در جهت عدم خدمت رساني مناسب به مسافران برشمرد و افزود: فضاي مناسبي در داخل تاکسي‌ها در اختيار مسافران قرار نمي‌گيرد. به طوري که مسافران از لحاظ فيزيکي، اخلاقي و اجتماعي در معذوريات قرار مي‌گيرند. اين موضوع به خصوص در خودروهايي مانند پرايد بسيار پررنگ تر احساس مي‌شود. اين در حالي است که شهروندان بايد از حقوق شهروندي برخوردار باشند. در همه جاي دنيا خودروهايي که براي تاکسي‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند داراي فضاي مناسبي هستند که حداقل کرامت انساني مسافران را حفظ مي‌کند. اين مشکلي نيست که حل نشود ولي متاسفانه اهميت ندادن و اولويت ندادن به حمل و نقل عمومي از سوي مسئولان در طول سال‌هاي گذشته سبب به وجود آمدن چنين وضعي شده است.

معاون شهردار تهران در ادامه همچنين به موضوع سوخت و مشکل استفاده از CNG پرداخت و ابراز کرد: امروز مشکل جايگاه‌هاي سوخت CNG تبديل به يک بحران براي تاکسيرانان تهراني شده است. از سوي ديگر وقت زيادي که در صف‌هاي جايگاه‌ها تلف مي‌شود، مشکلاتي که اين سوخت در معابر شيبدار تهران براي کاربران ايجاد مي‌کند، عدم برخورداري از شتاب مناسب و... از جمله مشکلاتي است که تاکسيرانان با استفاده از سوخت CNG با آن مواجهند.

ما در شهري زندگي مي‌کنيم که از 12ماه سال در حدود 9ماه هواي گرم و طاقت فرسا داريم و اين حق طبيعي مسافران است که در داخل تاکسي از امکانات سرمايشي استفاده کنند اما آيا با اين وضع سوخت و استفاده از CNG امکان استفاده از کولر خودروها وجود دارد؟ اين در حالي است که موتور خودروها هم کشش اين کار را ندارد.

به گفته وي استهلاک زياد خودروهاي دوگانه سوز يکي ديگر از مشکلات تاکسيرانان است که باعث مي‌شود هر چند ماه يک‌بار سر سيلندر خودروهايشان را تعويض کنند.

تشکري از ارائه لايحه حذف و محدوديت خودروهاي دوگانه سوز از سوي سازمان تاکسيراني شهر تهران به شوراي اسلامي شهر خبر داد و اظهار کرد: همه اين مشکلات سبب شد که طي آخرين مصوبه‌اي که در هيات عامل تاکسيراني به تصويب رسيد، لايحه‌اي را مبني بر محدوديت و يا عدم ورود تاکسي‌هاي دوگانه سوز در شهر تهران به شوراي اسلامي شهر تقديم کنيم. افزايش سهميه سوخت و جايگزين شدن خودروهاي بنزيني که ميزان مصرف کمتري دارند، از ديگر پيشنهادهاي ما به شوراي اسلامي شهر تهران خواهد بود.

وي در پايان بيان کرد: ما اميدواريم همان طور که رياست شوراي اسلامي شهر چند سال پيش بحث ورود اتوبوس‌هاي گازسوز را مختوم اعلام کرد، اين بار نيز در خصوص محدوديت تاکسي‌هاي دوگانه‌سوز راي مثبت دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان