نسخه شماره 3046 - 1391/08/06 -

 شرايط بد اقتصادي ناشي از بي‌تدبيري و ضعف افراد است 

 نماينده تهران گفت: در شرايط حساس فعلي برخي بي‌تدبيري‌ها و بکار گرفتن افراد ضعيف شرايط اقتصادي بدي را براي کشور بوجود آورده و نابساماني‌هاي اخير ارز مصالح ملي و منافع مردم را به خطر انداخته و مانند سياست‌هاي غلط قبلي اين نحوه اداره ارز را دچار مشکلاتي کرده و گراني سنگيني به مردم تحميل کرده است.

احمد توکلي در گفت‌وگو با مهر در خصوص نامه‌نگاري‌هاي اخير سران قوا به يکديگر و رسانه‌اي کردن اين نامه‌ها اظهار داشت: خاطرم هست در دوران جنگ يک بار نخست‌وزير وقت خدمت امام(ره) رسيده بود و در حدود 30-40 دقيقه در مورد مسائل سياسي داخل کشور و عملکرد گروه‌ها و افراد که به زعم وي بر اقدامات دولت تاثير مي‌گذاشت مطالبي را خدمت امام عرض کرده بود.

وي اظهار داشت: بعد از اتمام صحبت‌هاي ميرحسين موسوي، امام خطاب به وي فرموده بودند: ذخيره گندم شما چند روز است و نخست وزير جواب داده بود، 7 روز. دوباره امام خطاب به وي فرموده بودند: اين ذخيره را بيشتر کنيد و سپس جلسه را پايان داده بودند. نماينده تهران تصريح کرد: در اين شرايط طرح مسائل فرعي اصلا وجاهت ندارد و متاسفم از اينکه رئيس‌جمهور چنين کاري کرده است.

توکلي با بيان اينکه بعد از حرفهايي که رئيس‌جمهور در آن نامه زد ما سکوت کرديم و ترجيح داديم التهاباتي ايجاد نشود گفت: اما رئيس قوه قضائيه در نامه مستدل خود چاره‌اي نديدند که به برخي نکات از نامه رئيس‌جمهور که شائبه اخلال در اصل تفکيک قوا که يکي از اصول مهم قانون اساسي است و عدم ديکتاتوري را تضمين مي‌کند پاسخ بدهد.

نماينده تهران اظهار داشت: البته من آرزو مي‌کردم که اي کاش آقاي رئيس‌جمهور هرگز آن نامه را نمي‌نوشتند که رئيس قوه قضائيه مجبور به پاسخگويي در خصوص شبهات قانوني ايشان باشد.

وي گفت: ولي فکر مي‌کنم براي جلوگيري از انحراف و کژي در برداشت از قانون اساسي که اين روزها با صراحت دنبال مي‌شود رئيس قوه چاره اي جز پاسخگويي نداشتند.

توکلي در پاسخ به اينکه شاکله نامه رئيس‌جمهور بر اساس تفسير خاص ايشان از اصل 113 بود در حالي که شوراي نگهبان قبلا نظر تفسيري خود را درباره اين اصل به صراحت اعلام کرده بود، آيا باز هم نياز به پاسخگويي به نامه رئيس‌جمهور وجود داشت، پاسخ داد: با توجه به استدلالي که در ابتداي اين مصاحبه در خصوص عدم پاسخگويي به سخنان آقاي احمدي‌نژاد داشتم نمي‌خواهم وارد جزئيات نامه ايشان بشوم اما فقط همين را مي‌گويم که در فاصله شش ماه مانده به پايان دوره رياست جمهوري 8 ساله، ادعاي حل ريشه اي و اساسي مشکلات کشور ادعاي واهي و بي‌اساسي است که اگر بخواهيم وارد جزئيات آن بشويم گفتني‌ها در اين زمينه بسيار است.

توکلي گفت: اميدواريم آقاي رئيس‌جمهور از پيمودن ادامه اين راهي که در آن قدم گذاشته‌اند دست بردارد و به مشکلات اساسي مردم که عمدتا ناشي از عملکرد دولت خود ايشان است رسيدگي کند و فشار را از دوش مردمي‌که اين مشکلات را تحمل مي‌کنند بردارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان