نسخه شماره 3038 - 1391/07/26 -

 منابع فلسطيني اعلام کردند؛
 گام‌هاي اسماعيل هنيه براي بر عهده گرفتن رهبري حماس 

 منابع نزديک به جنبش مقاومت فلسطين(حماس)، از تلاشهاي نخست وزير منتخب براي بر عهده گرفتن رهبري اين جنبش خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه العرب آنلاين، اسماعيل هنيه نخست وزير منتخب مردم ديروز(سه شنبه) اعلام کرد که تمام اختياراتش را به زياد الظاظ معاونش واگذار کرد.

وي طي سخناني در مراسم تکريم از وزيران حکومت سابقش که در مرکز فرهنگي الشوا در شهر غزه برگزار شد بيان کرد: زياد الظاظ از همه اختيارات نخست وزيري برخوردار است.

پايگاه العرب آنلاين مي افزايد: اين اولين باري است که هنيه يکي از رهبران بارز جنبش حماس از اعطاي اختيارات نخست وزيري به معاونش سخن مي گويد.

اين پايگاه نوشته است : منابع فلسطيني نزديک به دولت منتخب هدف از واگذاري اختيارات هنيه به الظاظ را بر عهده گرفتن رهبري حماس مي دانند به ويژه اينکه وي در انتخابات دفتر حماس در غزه بيشترين آراء را به خود اختصاص داده است.

پايگاه مذکور بيان کرد: مسئولان در حماس تاکيد کردند که هنيه و موسي ابومرزوق معاون رئيس دفتر سياسي حماس از قوي ترين نامزدها براي رهبري دفتر سياسي حماس محسوب مي شوند.

هنيه در مراسمي که با حضور محمود الزهار، خليل الحيه و عماد العلمي برگزار شد افزود: اولويت ما آزاد سازي اراضي فلسطين است.

نخست وزير منتخب مردم فلسطين بيان کرد: دولت ما دولت مقاومت بود و نه کسي را بازداشت کرد و نه مقاومت را جرم شمرد و با رژيم صهيونيستي نيز عليه مقاومت همکاري امنيتي نکرد.

وي افزود: هدف ما آزاد سازي فلسطين، بيت المقدس،مسجد الاقصي، اسيران، بازگرداندن همه آوارگان فلسطيني به سرزمين و کاشانه شان است.

نخست وزير منتخب مردم فلسطين گفت : دولت منتخب فلسطين و حماس بر تحقق آشتي ملي ميان فلسطيني ها تاکيد دارند و مايل به پايان دادن به دودستگي ها، تحقق آشتي ملي و حامي آرمانهاي ملت فلسطين است.

از سوي ديگر «احمد بحر» معاون رئيس مجلس قانونگذاري فلسطين و عضو حماس از محمد مرسي رئيس جمهوري مصر خواست که از مردم فلسطين حمايت کند محاصره نوار غزه را بشکند و گذرگاه رفح را براي عبور کالاها و افراد براي کاستن از مشکلات ملت فلسطين باز کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان