نسخه شماره 3025 - 1391/07/11 -

 تکذيب کاشت ماري جوانا در آپارتمان‌هاي پايتخت 

 رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر با اعلام اينکه با اقدامات پليس دسترسي به موادمخدر در خيابان و محله‌ها بسيار سخت شده است گفت: کاشت ماري جوانا در آپارتمان‌هاي پايتخت را تکذيب مي‌کنيم.

سردار علي مويدي در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: دسترسي به مواد مخدر در خيابان‌ها و کوچه‌هاي شهر ديگر مانند گذشته نيست تا هر معتادي بخواهد به راحتي مواد تهيه کند. وي با رد کاشت ماده مخدر ماري جوانا در پايتخت گفت: بعد از انتشار گزارشي در مورد کاشت اين ماده در آپارتمان‌هاي پايتخت، پليس تحقيقات خود را انجام داد و اين موضوع را تکذيب مي‌کنيم. هفته گذشته يک روزنامه در گزارشي از کشف و پرورش غيرقانوني ماري جوانا در برخي مناطق آپارتماني در شمال شهر تهران خبر داد.

مغرب نوشت: ماري جوانا در شمال پايتخت به قيمت هر بسته 100 هزار تومان به فروش مي‌رسد. اين روزنامه مدعي است که بيشتر اين مواد مخدر در آپارتمان‌هاي شهر تهران کاشت و پروش داده مي‌شود. همچنين در برخي باغات نواحي شهر کرج و و اطراف تهران نيز گل‌خانه‌هاي متعددي براي کشت ماري‌جوانا وجود دارد و با ايجاد شرايط گل‌خانه‌اي مناسب، ميزان قابل توجهي ماري جوانا در اين باغات پرورش و در بازار مواد مخدر ايران توزيع مي‌شود.

پيش از اين، وزارت بهداشت نسبت به موج تزريق ماده روان‌گردان «شيشه» در سالن‌هاي آرايش ويژه‌ي زنان در پايتخت هشدار داد. به گزارش انتخاب ؛ فيروزه جعفري، رئيس اداره پيشگيري و درمان سومصرف وزرات بهداشت، درمان و آموزش پرشکي اعلام کرد: « موارد متعددي گزارش شده است که در آرايشگاه‌هاي زنانه، فروشنده‌هاي شيشه با تبليغ اين‌که شيشه براي لاغري مفيد است، اين ماده‌ي مخدر را به زنان مراجعه‌کننده مي‌فروشند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان