نسخه شماره 3019 - 1391/07/04 -

 خاطره علي پروين از ديدار با امام(ره)
 احمد‌ خميني به جلسات تمرين تيم پرسپوليس مي‌آمد 

 علي پروين، سرمربي و بازيکن اسبق تيم پرسپوليس در گفت‌وگويي، خاطرات جالبي را از علاقه‌اش به امام‌خميني (ره) و ارتباطش با سيدحسن خميني بازگو کرده بود که به بازخواني آن مي پردازيم .

علي پروين در مورد سابقه ارتباطش با مرحوم سيد‌احمد خميني اظهار داشت: بنده اولين بار مرحوم حاج‌احمد‌آقا را حدود سال‌هاي 1347 يا 48 ديدم. آن زمان ايشان به همراه آقاي کاظم رحيمي، چندين بار به جلسه تمرين تيم پرسپوليس آمد.

وي با بيان اينکه بعد از آن برخورد، ديگر حاج‌احمدآقا را نديدم تا اينکه سال 60 به اتفاق ساير تيم‌ها به ديدن امام در جماران رفتيم، افزود: ما خيلي دلمان مي‌خواست امام را ببينيم و لذا سه تيم به اتفاق هم به ديدن ايشان رفتيم که خود من آنقدر ذوق و شوق آن ديدار را داشتم که به امام خيره شده و مجذوب آن شخصيت بزرگوار شده بودم که اين حالت در عکس معروف آن ديدار هم هويداست.

پروين در پاسخ به اين سوال که در ذهن شما، ‌ماندني‌ترين جمله يا برخورد امام‌(ره) در آن ديدار چه بود؟ گفت: به‌يادماندني‌ترين جمله امام در آن ملاقات آن جمله معروف است که «من خودم ورزشکار نيستم، اما ورزشکار‌ها را دوست دارم.»

وي در مورد ارتباطش با بيت امام در سال‌هاي پس از ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي، گفت: ما با حاج حسن‌آقا هم ارتباط خيلي زياد و خوبي داشته و داريم. به ياد مي‌آورم که ايشان و آقاي علي اشراقي از سال 1366 به بعد به مجموعه ورزشي انقلاب مي‌آمدند و معمولا هر هفته، دو سه روز فوتبال بازي مي‌کردند. در آن روز‌ها هر وقت مي‌توانستيم، من به اتفاق ديگر دوستان ورزشي‌مان به ديدن آن‌ها مي‌رفتيم و خود من 14، 15 مرتبه با حسن آقا فوتبال بازي کردم.

پروين در مورد مواضع ورزشي يادگار امام نيز تصريح کرد: هنر حاج‌حسن‌آقا اين است که هنوز معلوم نکرده پرسپوليسي است يا استقلالي! مثلا من يک سال ايشان را به هيات مذهبي دعوت کردم اما ايشان به خاطر گرفتاري نتوانستند بيايند اما ارتباطمان برقرار بود، از آن طرف ايشان به هيات آقاي قلعه‌نويي هم مي‌رود. وي با بيان اينکه هميشه دوست داشته‌ام به مرقد امام بروم؛ گفت: چند وقتي است که با حاج‌حسن آقا ملاقاتي نکرده‌ام. همه ورزشکاران خانواده امام را دوست دارند و وقتي پاي اين موضوع به ميان بيايد ديگر پرسپوليسي و استقلالي نمي‌شناسد، بلکه همه به آن‌ها علاقه‌مند هستند. اين علاقه هم از شخص امام آغاز شد. خداوند به آقاي کاظم رحيمي خير بدهد که آن ملاقات را ترتيب داد.

منبع: پايگاه اطلاع‌رساني و خبري جماران


نسخه چاپي ارسال به دوستان