نسخه شماره 3008 - 1391/06/20 -

 علت حمايت رهبر انقلاب از دولت در نگاه پورمحمدي 

 رييس سازمان بازرسي كل كشور گفت: اقدام كانادا نشان مي‌دهد كه تا چه ميزان تصميم‌گيران اين كشور گوش به فرمان دشمنان ملت ايران هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي در نشستي با طلاب، روحانيون و فضلاي استان خراسان شمالي در مسجد صفايي بجنورد درباره زندگي خصوصي مقام معظم رهبري كه سوال يكي از طلاب بود، گفت: يكي از ويژگي‌هاي مهم زندگي رهبري توجه به ضعفاي جامعه است. اين مسئله از بخش خفي زندگي رهبري حائز اهميت‌تر است توجه ايشان به اقشار ضعيف جامعه نشان از پيوند عميق ايشان با دردمند‌ترين اقشار جامعه دارد. نكته ديگري كه در اين زمينه وجود دارد، تاكيدات مكرر مقام معظم رهبري براي رسيدگي به اقشار كم‌درآمد و فقراي جامعه است. يكي از دلايل حمايت ايشان از دولت فعلي اين است كه دولت به اقشار ضعيف توجه دارد. اين مسئله مورد عنايت جدي مقام معظم رهبري است. همچنين رهبري بارها نشان داده‌اند كه نسبت به اشرافيت و تجمل‌گرايي حساس هستند. هيچ‌گاه نشنيديد براي فرزندان و بستگان درجه يك ايشان مراسم تجملاتي برگزار شود. بلكه فرزندان ايشان در نهايت سادگي زندگي مشترك خود را آغاز كردند. وي در پاسخ به سوالي كه به علت گراني‌ها اشاره داشت، با بيان اينكه به تدابير اقتصادي نياز داريم گفت: بخشي از گراني‌ها به خاطر فشار اقتصادي دشمن به كشور و بخشي از آن به خاطر تدابير ضعيفي است كه اتخاذ مي‌شود. درباره مقابله با دشمن هم بايد گفت كه كاهش حجم فشار دشمن راهكار دارد.

در ادامه اين نشست يكي از حاضرين از رييس سازمان بازرسي كل كشور خواست تا نظرش را درباره اظهارات تلويزيوني اخير رييس جمهور بيان كند پورمحمدي نيز در پاسخ ضمن انتقاد از اظهارات رييس جمهور گفت: در مجموع حرف‌هاي خوبي نبود به عبارت ديگر انتظاري غير از اين از رييس جمهور داشتيم و داشتند رييس دولت بايد صميمي‌تر با مردم صحبت كرده و مشكلات آنان را بيان و توضيح دهد كه دولت تلاش مي‌كند تا مشكلات مردم را حل كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان