نسخه شماره 2985 - 1391/05/21 -

 بيکاري در جهان مقدمه ظهور امام عصر(عج) است 

 امام جمعه موقت تهران با اشاره به عملکرد ترکيه در وقايع اخير منطقه گفت: تعجب ما از همسايه‌اي است که روزي امپراطوري بوده و با غرب درافتاده اما امروز با کمک به غرب عليه مقاومت فعاليت‌ مي‌کند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام کاظم صديقي در خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به اهميت ليالي قدر اظهار داشت: ليالي قدر شاه‌بيت ماه مبارک رمضان است و انسان بايد در اين شبها جايگاه خود را بشناسد.

وي با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به کشور اظهار داشت: اينکه در آن شرايط، صدام خونخوار حاضر به مبادله اسرا شد، در واقع امداد غيبي بود.

وي با اشاره به در پيش بودن روز قدس به سابقه شکل‌گيري رژيم نامشروع اسرائيل پرداخت و ادامه داد: آخرين جمعه امسال با همه سالهاي ديگر تفاوت دارد؛ غرب يک نطفه‌ نامشروع را در منطقه حساس جهان کاشت و اين نطفه ناپاک به صورت غده سرطاني و خنجر تيزي که به پهلوي اسلام فشار وارد مي‌آورد، سبز شد.امام جمعه موقت تهران ضمن سرزنش سران بي‌عرضه عرب که به جاي جنگيدن با اسرائيل که هويت و حيثيت اعراب را به تمسخر گرفته، با مقاومت و سوريه مي‌جنگند، ادامه داد: آنها در واقع مزدور آمريکا و اسرائيل هستند.

صديقي با بيان اينکه دشمن به خيال خود مي‌خواهد ملت شهيد‌داده و راه شناخته ايران اسلامي را با فشار و تحريم از آرمانهاي مقدسش باز دارد، يادآور شد: ايرانيان فرزندان عاشورا هستند و ملت ما ملتي حسيني است که فشارها آن را نوراني مي‌کند.وي به بحران اقتصادي، گراني و بيکاري جهان اشاره کرد و يادآور شد: جهان به هم ريخته است و ما معتقديم که اينها مقدمه ظهور امام عصر(عج) است و بوي پيراهن يوسف به مشام مي‌رسد.حجت‌الاسلام صديقي با تاکيد بر اينکه در جنگ بدون حضور مردم پيروزي حاصل نمي‌شود، ادامه داد: اين آخرين جنگ تاکتيکي دشمن است و در واقع آنها ديگر تيري در ترکش ندارند لذا اين حربه دشمن بايد مديريت شود.

خطيب موقت نماز جمعه تهران مسئله سوريه را موضوع عجيبي توصيف کرد و ادامه داد: در حالي که آمريکا، اسرائيل را به کلاهک‌هاي اتمي تجهيز کرده و برخي از کشورهاي سلطنتي نيز حتي يک بار انتخابات نداشته‌اند، اما هرگز عليه‌ اينها صدايي بلند نمي‌شود ولي در کشوري که اصلاحات را آغاز کرده و مردم خودشان به آن راي داده‌اند، دد‌منشي مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان