نسخه شماره 2975 - 1391/05/09 -

 خوردن نوشابه به‌خصوص با ني ممنوع
 براي جلوگيري از ترش کردن معده، پرخوري نکنيد 

 يک فوق تخصص گوارش با بيان اينکه براي پيشگيري از ترش کردن معده و جلوگيري از بازگشت غذا به مري، روزه داران بايد از پرخوري و خوابيدن پس از صرف غذا پرهيز کنند، گفت: روزه داران براي جلوگيري از اين حالت بهتر است غذاهاي سبک مانند آش ماست و سوپ به جاي آش رشته و حليم استفاده کنند.

دکتر ناصر ابراهيمي درياني در گفت و گو با ايسنا با بيان اينکه در 10 روز اول ماه مبارک رمضان سوء هاضمه و يبوست بسيار شايع است، اظهار داشت: براي پيشگيري از ترش کردن معده توصيه مي‌شود از پرخوري در وعده افطار پرهيز شده و از مصرف غذاهاي چرب در سحر مانند کله و پاچه، آش رشته، حليم و نوشيدن مايعات همراه با غذا خودداري شود.

وي افزود: روزه داران بهتر است براي باز کردن روزه خود از نان و پنير و سبزي و يا آب لرم و دو عدد خرما و همچنين از غذاهاي سبک مانند آش ماست و سوپ استفاده کنند.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: خوابيدن بلافاصله پس از صرف غذا نيز گوارش غذا را مختل کرده و موجب‌ ترش کردن معده مي‌شود و بايد حداقل تا يک ساعت پس از خوردن سحري از خوابيدن خودداري کرده و اجازه دهند غذايشان هضم شود. وي بيان کرد: غذا را با آرامش بخوريد و از صحبت كردن بين صرف غذا به دليل ورود هوا به معده پرهيز كنند. دكتر درياني با تاکيد بر اينکه بايد از نوشيدن نوشابه‌هاي گازدار در ماه رمضان خودداري کرد، گفت: افرادي که تمايل شديد به خوردن نوشابه دارند، بايد آن را در ليوان بريزند چرا که نوشيدن نوشابه با ني باعث نفخ معده و باد گلو مي‌شود.

اين فوق تخصص گوارش با اشاره به بروز يبوست در بسياري از روزه‌داران، تصريح كرد: در زمان افطار از سالاد، سبزيجات و روغن زيتون استفاده شود و همچنين در فاصله بين سحر و افطار مايعات بيشتر مصرف كنند. وي ادامه داد: همچنين مصرف آش آلو، آلو، انجير خيس کرده، گيلاس، زرد آلو، انگور و هندوانه براي مبتلا نشدن به يبوست توصيه مي‌شود.

دکتر درياني در پايان يادآور شد: كشيدن سيگار رفلاكس معده را تشديد مي‌كند چرا که باعث باز شدن دريچه مري به معده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان