نسخه شماره 2957 - 1391/04/19 -

 با وجود تاكيد مسوولان بر عرضه مرغ 4700 توماني
 متوسط قيمت هر كيلو مرغ 6300 تا 6500 تومان است 

 با وجودي كه عرضه مرغ گرم با قيمت 4650 تومان در هر كيلوگرم از روز هفتم تيرماه در مراكز عرضه مستقيم مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد و رييس سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان نيز تاكيد كرد كه هيچ كس حق ندارد مرغ را بالاتر از 4700 تومان بفروشد، ولي هم‌چنان شاهديم كه مرغ در بسياري مناطق به قيمت 6300 تا بعضا 8500 تومان نيز به فروش مي‌رسد. اين در حالي است كه مرغ دولتي صف طولاني داشته و به سرعت نيز تمام مي‌شود. به گزارش ايسنا، نكته جالب اين است كه برخي مغازه‌داران كه هميشه قيمت مرغ را روي شيشه مغازه مي‌نوشتند، اكنون ديگر اين كار را نمي كنند و برخي نيز علي‌رغم اينكه قيمت را 5200 تومان نوشته‌اند، ولي به مشتريان عنوان مي‌كنند كه مرغ گران و كمياب شده و به قيمت 6500 تومان رسيده است. اين در حالي است كه مسوولان تاكيد دارند كه هم اكنون عرضه مرغ به اندازه كافي در كشور در حال انجام است و هيچ كس حق ندارد آن را با قيمت بيش‌از 4700 تومان عرضه كند. چندي پيش مدير كل دفتر تامين و توزيع كالا از به نتيجه رسيدن برنامه تامين و توزيع مرغ در معاونت توسعه بازرگاني وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داده و عنوان كرده بود كه بر همين اساس قيمت مرغ حداكثر 4700 تومان در نظر گرفته شد. اما سرپرست معاونت بازرگاني داخلي وزارت صنعت، معدن و تجارت از ايجاد ثبات و آرامش در بازار خبر داده و گفته كه هم اکنون در بازار هيچ کمبودي از نظر کالاهاي اساسي وجود ندارد.

رادمرد از کاهش قيمت گوشت قرمز و مرغ خبر داده و افزود كه با توجه به توافقاتي که در خصوص تامين نهاده هاي دامي صورت گرفته، ميانگين قيمت گوشت قرمز و مرغ به شدت کاهش يافته است.

همچنين در خبرها آمده بود كه افزايش قيمت مرغ طي چند روز گذشته به دليل گران‌فروشي ناشي از حضور واسطه‌گران و سوء‌استفاده دلالان براي تحميل قيمت بوده و اكنون قيمت مرغ به حد متعادل خود بازگشته و ظاهرا به دليل خلاء ايجاد شده در بازار نهاده‌هاي توليد و افزايش قيمت آن، برخي تصور كردند توليد كاهش يافته و قيمت را با افزايش چشم‌گيري به مصرف‌كننده تحميل كردند كه با تعيين قيمت از حضور اين واسطه‌ها جلوگيري شده است. در همين رابطه، پوركاوه - مدير كل دفتر تامين و توزيع كالا، با بيان اين كه ذخيره‌سازي اقلام پرمصرف در ماه ضيافت الهي به اندازه‌ كافي صورت گرفته است، گفته بود كه در زمينه‌ گوشت قرمز و مرغ مورد نياز در اين ماه نيز جاي هيچ‌گونه نگراني وجود ندارد، چرا كه در حال حاضر ذخيره‌ اين دو ماده پروتئيني در سطح مطلوبي قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان