نسخه شماره 2949 - 1391/04/08 -

 معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران اعلام کرد:
 افزايش ناوگان اتوبوسراني و مترو تا پيش از مهر 

 معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با بيان اين که از هم اکنون اقدامات لازم جهت آماده سازي و افزايش ناوگان حمل و نقل عمومي براي استقبال از مهرماه در دستور کار قرار گرفته است گفت: تا پيش از مهرماه ضمن افزايش ناوگان اتوبوسراني، واگن‌ها جديد مترو وارد خطوط خواهند شد .

مهندس سيد جعفر تشکري‌هاشمي با بيان اين مطلب اظهار کرد: همچنين تا پيش از مهرماه فاز نخست خط 5 اتوبوس‌هاي تندرو به بهره برداري رسمي مي‌رسد و خط 4 مترو تهران نيز تکميل و ايستگاه‌هاي جديد آن افتتاح خواهد شد .

وي تصريح کرد: با توجه به پيش رو بودن ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌هاي لازم جهت خدمات رساني مناسب به شهروندان ابلاغ شده است تا به ويژه در ساعات اوج ترافيک عصرگاهي، ناوگان حمل و نقل عمومي بتواند با تمام ظرفيت و توان به مردم خدمات رساني کند.

تشکري ادامه داد: همچنين در طي ماه رمضان با توجه به خلوت بودن خيابان‌ها در طي روز، اقدامات لازم جهت آماده سازي معابر و ناوگان حمل و نقل عمومي براي استقبال از سفرهاي مهرماه صورت خواهد گرفت.معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه به زودي ستاد استقبال از مهرماه در راستاي آماده سازي ناوگان و مديريت بهتر و دقيق تر بر وضعيت ترافيک شهر تشکيل خواهد شد گفت: ايمن سازي معابر، شناسايي نقاط بحراني ترافيک، افزايش بهره وري ناوگان و استفاده از سيستم‌هاي هوشمند اعمال مقررات ترافيکي از جمله اقداماتي است که در دستور کار قرار گرفته تا بتوانيم با آمادگي کامل به استقبال از سفرهاي مهرماه برويم.

وي در ادامه گفت: تا پيش از مهرماه سري جديدي از اتوبوس‌هاي دوکابين وارد ناوگان خواهد شد و همچنين ضمن بهره برداري از ايستگاه‌هاي جديد مترو، تعداد زيادي واگن جديد فعاليت خود را آغاز مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان