نسخه شماره 2923 - 1391/03/04 -

 دستگيري رييس شعبه بانك هنگام فرار از كشور 

 معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گيلان از دستگيري رييس يكي از شعبات بانكي در تهران به اتهام اختلاس 120 ميليارد ريالي خبر داد.

سرهنگ مجيد مرآت در گفت و گو با ايسنا، در اين باره گفت: ماموران انتظامي شهرستان رودسر هنگام كنترل خودروهاي عبور در خروجي استان به دو سرنشين يك دستگاه خودرو پژو خطي زرد رنگ مشكوك شده و دستور توقف آن را صادر كردند.

مرآت ادامه داد: ماموران در بازرسي اوليه از اين خودرو مقدار 8 گرم ترياك را كشف كردند كه همين موضوع شك آنان را برانگيخت و آنان اقدام به بررسي دقيق خودرو و بار همراه دو نفر كردند.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گيلان با بيان اينكه ماموران با رعايت موازين قانوني از دو كيف‌دستي قهوه‌اي و مشكي رنگي همراه دو مسافر بازديد كردند، خاطرنشان كرد: در بازرسي از كيف‌هاي متهمان دو جلد پاسپورت، نزديك به 205 هزار دلار، 228 هزار يورو و 85 هزار لير پول نقد به همراه چندين قطعه دستبند و انگشتر طلا و برليان كشف شد.

وي با اشاره به انتقال دو متهم به مقر انتظامي براي بازجويي گفت: در انجام بازجويي‌ها،‌ يكي از متهمان خود را رييس يكي از شعبات بانكي در تهران معرفي كرد و معترف شد كه قصد خروج از كشور به همراه پول نقد و جواهرات را داشته كه دستگير شد.

مرآت در ادامه به ايسنا گفت: پس از استماع اعترافات متهم،‌ ماموران در مكاتباتي كه با ماموران انتظامي در تهران داشتند،‌ متوجه شدند كه متهم به اتهام اختلاس 120 ميليارد ريالي از شعبه محل خدمت خود متواري شده و تحت تعقيب است.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گيلان افزود: پس از انجام تحقيقات اوليه از متهم، وي براي سير ساير مراحل قانوني به دادسرا در تهران منتقل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان