نسخه شماره 2908 - 1391/02/18 -

 دادستان تهران:
 ملك‌زاده مورد عفو رهبري قرار گرفت 

 دادستان تهران از تاييد حكم اعدام قاتل شهيد «مسعود علي‌محمدي» از سوي ديوان عالي كشور و عفو محمدشريف ملك‌زاده خبر داد.

به گزارش ايسنا، عباس جعفري دولت‌آبادي پس از پايان نهمين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده فساد بزرگ مالي در جمع خبرنگاران تصريح كرد: حكم اعدام قاتل شهيد علي‌محمدي از سوي ديوان عالي كشور تاييد شده و در مورد اجراي آن اطلاع‌رساني خواهيم كرد و اميدواريم اين حكم در آينده‌اي نزديك اجرا شود.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص پرونده ملك‌زاده نيز اظهار كرد: پرونده وي با صدور كيفرخواست در آستانه ارسال به دادگاه بود كه به دليل ارسال نامه و گزارشاتي به مقام معظم رهبري، اين شخص مورد رافت نظام و عفو رهبري قرار گرفت.

دادستان تهران همچنين در رابطه با برنامه دستگاه قضايي براي برخورد با متهمان مواد مخدر اظهار كرد: يكي از سياست‌هاي قوه قضاييه در سال جاري، اجراي احكام مواد مخدر به ويژه در عرصه مواد روانگردان است.

جعفري دولت‌آبادي افزود: متاسفانه باندهاي بزرگي در اين زمينه فعال شده‌اند. دادستاني با همكاري پليس اقدامات زيادي در اين راستا انجام داده است. به عنوان نمونه از يك باند 9 نفره جمعا 600 كيلوگرم شيشه كشف شده كه احكام آنها به زودي اجرا مي‌شود. اين 9 نفر حدود 600 كيلوگرم مواد مخدر از نوع شيشه را تهيه، توزيع و به خارج از كشور ارسال مي‌كردند كه يك‌سري در داخل سنگ‌هاي مرمر جاسازي شده بود كه مورد شناسايي قرار گرفت. وي در رابطه با انتشار خبري مبني بر صدور قرار بازداشت براي دو مداح نيز خاطرنشان كرد: خبري در مورد بازداشت نشنيده‌ام و لازم به ذكر است كه كسي حق ندارد اخبار قضايي را اين‌گونه منتشر كند. در مورد اين پرونده‌ها وقتي به دادگاه ارسال شد، حتما اطلاع‌رساني مي‌شود. خبرنگاري با اشاره به اظهارات نماينده دادستان در جلسه گذشته رسيدگي به پرونده فساد مالي بزرگ گفت كه وي از كشف يك‌سري سرنخ‌هاي جديد صحبت كرده بود كه دادستان در پاسخ گفت: تحقيقات دادستاني محرمانه است و ما نمي‌توانيم سرنخ‌هايي را كه در پرونده‌ها مشخص مي‌شود اعلام كنيم اما اين اطمينان را به مردم مي‌دهيم كه دادستاني تمام جوانب اين پرونده را در نظر دارد و تحقيقات بسيار گسترده‌اي در ابعاد مختلف در اين مسائل آغاز شده و ان‌شاالله به زودي پرونده‌هايي كه گفتيم بالغ بر 100 پرونده است به تدريج به دادگاه ارسال مي‌شود. خبرنگار ديگري خواستار توضيحات بيشتري در مورد پرونده معروف به فساد 100 ميليون يورويي شد كه دادستان اظهار كرد: ما به انتشار اين‌گونه اخبار قبل از قطعيت گلايه داريم. بخشي از اين پرونده در تهران تحت رسيدگي است و كسي حق ندارد بدون اجازه دادستاني، در اين زمينه اطلاع‌رساني كند. بخش ديگري نيز در بندرعباس مطرح است كه من در اين زمينه اظهار نظري نمي‌كنم اما در مورد پرونده تهران چون تحقيقات در حال انجام است، بعدا اظهار نظر خواهد شد. جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به اين سوال كه آيا در مورد حادثه مترو پرونده‌اي در دستور كار دستگاه قضايي قرار گرفته است؟ گفت: تا اين لحظه پرونده‌اي تشكيل نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان