نسخه شماره 2905 - 1391/02/14 -

 اعتراض مجري تهران 20 به تفکيک مجريان زن و مرد تلويزيون 

 گروه فرهنگي: بحث تفکيک جنسيتي بحث تازه‌اي نيست و هر ازگاهي صورتي جديد به خود مي‌گيرد و داغ مي‌شود.

بحث تفکيک جنسيتي در دانشگاه‌ها موضوعي بودکه تا مدتها مورد بحث و بررسي قرار مي‌گرفت و بعد مساله تفکيک جنسيتي در مهد کودک ها مطرح شد و حالا پاي اين مساله به رسانه ملي هم باز شده!

بعد از بحث پر سر و صداي فساد در سينما، اين بار مساله جديدي رخ نموده که حرف‌هاي زيادي در مورد آن مطرح مي‌شود.

مساله تفکيک مجريان زن و مرد در گفت‌وگوهاي تلويزيوني موضوعي است که اين روزها ذهن مجريان تلويزيون را به خود مشغول داشته دراين خصوص بهروز تشكر با اعتقاد بر اينكه بعيد مي‌دانم طرح «تفكيك مجريان زن و مرد در گفت‌وگوهاي تلويزيوني» قابليت اجرايي شدن داشته باشد، خاطرنشان كرد: فكر نمي‌كنم قرار گرفتن مجريان زن و مرد كنار همديگر و اجراي برنامه‌، ايجاد اشكال خيلي بزرگي كند كه ما آنها را از هم تفكيك كنيم.

مجري برنامه «تهران20» شبكه تهران در گفت‌وگو ايسنا، با بيان اينكه مجريان برنامه در حقيقت نماد هر برنامه هستند، افزود: ادبياتي هم كه آنها به كار مي‌گيرند بر بيننده‌ها بسيار تاثيرگذار است.

او با بيان اين پرسش كه مگر تاكنون در اجراي برنامه‌ها بين خانم و آقا اشكالي ايجاد شده است كه چنين كاري صورت بگيرد؟ افزود: اين طرح در صورتي اعمال مي‌شود كه مجري ادبيات اجرا را رعايت نكند كه اين هم دليل بر اين نمي‌شود كه ما موضوع را به همه‌ مجريان تعميم دهيم.

تشكر با بيان اينكه داشتن چنين حسي كه مجريان زن از مرد تفكيك شوند،‌خوب نيست، خاطر نشان كرد: 33 سال از عمر تلويزيون بعد از انقلاب مي‌گذرد، مگر تا به حال مشكلي در اجرا وجود داشته است؟ اگر اينگونه باشد گزارشگران هم بايد از يكديگر تفكيك شوند؛

اين مجري با اشاره به اينكه مشكل تلويزيون ما مجريان زن و مرد نيست، اظهار كرد: مردم انتظار دارند كه مسائل و موضوعاتشان در برنامه‌هاي گفت‌وگو محور پيگيري شود در برنامه‌هاي تفريحي اين برنامه‌ها به گونه‌اي ارائه شوند كه شأن و منزلت بيننده رعايت شود. سريال‌ها به گونه‌اي ساخته شوند كه پيام زندگي سالم و ايجاد مناسبات سالم انساني داشته باشند. تلويزيون هر چند در اين مسير با فراز و نشيب‌هايي رو به رو بوده است اما به هدفي كه همه ما قائل هستيم در جامعه بسيار نزديك است و در واقع از هدف خود دور نشده است.

بهروز تشكر با بيان اينكه گاهي ممكن است برخي افراد در برخي از شبكه‌ها اشكال اينچنين داشته باشند، افزود: اما تلويزيون نقطه‌ي عطفي براي همه اقشار جامعه است و وجه اشتراك امروز همه‌ي خانواده‌هاي ايراني است كه حداقل يك يا دو تلويزيون در خانه دارند؛ بنابراين انتظارات مردم از تلويزيون خيلي بالاست و تلويزيون هم تلاش خود را مي‌كند تا انتظارات مردم را برآورده كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان