نسخه شماره 2882 - 1391/01/16 -

 آيا پرسپوليس صدرنشيني اش را تثبيت مي کند؟
 الغرافه قطر با فرهاد‌مجيدي در انتظار پرسپوليس 

تيم فوتبال پرسپوليس امشب در ديداري حساس به مصاف الغرافه قطر مي‌رود.

به گزارش فارس، پرونده هفته سوم و پاياني دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا امروز با برگزاري 8 ديدار ديگر مي‌شود تا به اين ترتيب هر 32 تيم حاضر در اين رقابت‌ها با برگزاري 3 ديدار آماده مصاف‌ سرنوشت‌ساز دور برگشت شوند.

در يکي از ديدارهاي حساس و از گروه چهارم پرسپوليس به مصاف الغرافه‌ مي‌رود که در ترکيب خود فرهاد مجيدي، کاپيتان پيشين استقلال را در اختيار دارد. مجيدي زماني که در استقلال بود موفق به گلزني به پرسپوليس شده بود و حالا بايد ديد در ترکيب الغرافه مقابل سرخپوشان چه خواهد کرد.

پرسپوليس پس از کسب يک امتياز از الهلال در خانه حريف، در هفته دوم 6 بر يک مقابل الشباب امارات به برتري رسيد. همين پيروزي پرگل کافي بود تا علاوه بر افزايش روحيه براي ادمه رقابت‌ها، صدرنشيني شاگردان دنيزلي در پايان هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا نيز تضمين شود.

از طرف مقابل الغرافه که با 23 امتياز در رده هفتم ليگ قطر قرار دارد و همچون پرسپوليس فصل پرفرازو نشيبي را در ليگ کشورش سپري کرده و مانند رقيب ايراني‌اش در اواسط فصل يک مربي ديگر را براي ادامه فصل به خدمت گرفت، در دو هفته اول رقابت‌هاي آسيايي دو تساوي مقابل الشباب امارات و الهلال عربستان به دست آورد تا قبل از ديدار و پس از پايان هفته دوم به واسطه گل کمتر نسبت به حريف عربستاني در رده سوم جدول گروه چهارم رقابت‌ها قرار بگيرد.

الغرافه که با برونو متسو کارش را آغاز کرده بود به دليل کسب نتايج ضعيف اين مربي را کنار گذاشت تا هم اکنون سيلاس هدايت اين تيم را برعهده داشته باشد.

پرسپوليس در اين ديدار مهدي مهدوي‌کيا، مهرداد اولادي و عليرضا محمد را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد. پرسپوليس در صورت برتري در ديدار فردا مي‌تواند راه صعود خود به مرحله بعدي را هموارتر کند.

دو تيم پيش از اين و در تاريخ مسابقات آسيايي تنها 2 بار به مصاف هم رفته‌اند.

ديدار الغرافه و پرسپوليس از ساعت 20:05 به وقت ايران درقطر برگزار مي‌شود و ديگر بازي اين گروه را الشباب امارات و الهلال عربستان به ميزباني تيم اماراتي برگزار مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان