نسخه شماره 2837 - 1390/11/08 -

 کمک 670 ميليون توماني اوقاف اصفهان براي تکميل بقاع متبرکه 

گروه شهرستانها: مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان با اشاره به اينکه از ابتدا تا هفتم بهمن ماه جاري به عنوان هفته وقف محسوب مي شود، تصريح کرد: بازوي اقتصادي حکومت اسلامي موقوفات است و وقف در راستاي کارکرد هاي اقتصادي از اهميت بسياري برخوردار است مردم و مسوولان بايد به وقف و موقوفات ديدگاه اقتصادي داشته باشند. اژدري با اشاره به اينکه وقف به عنوان سنت نبوي، سيره علوي محسوب مي شود، افزود: پيامبر گرامي اسلام(ص) نخستين واقف جهان اسلام بوده اند و تمامي ائمه اطهار(ع) نيز از نخستين واقفان به شمار مي روند
.وي با بيان اينکه پيشاني نوشت اوقاف قرآن کريم است، تاکيد کرد: اوقاف متولي برگزاري مسابقات سراسري و بين المللي قرآني است و تمامي برنامه هاي اجرايي در زمينه قرآن و موضوعات مربوط به آن با رويکرد بيداري اسلامي توسط اوقاف و امور خيريه صورت مي گيرد.مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان با اشاره به اينکه امام زاده ها و بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگي محسوب مي شوند، ادامه داد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب تمامي امام زاده هاي موجود در سطح استان بايد به قطب فرهنگي تبديل شوند.
وي با اشاره به اينکه تمامي مساجد موجود در دنيا موقوفه هستند، بيان داشت: هيچ مسجدي از موضوع وقف خارج نيست و مسجد محوري بايد در محله هاي موجود در سطح شهر ها دنبال شود.وي گفت: بقاع متبرکه پايگاه عظيم فرهنگي به شمار مي روند و 702 امام زاده فرهنگي در سطح استان وجود دارد. وي به ظرفيت هاي موجود در بقاع متبرکه استان اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته در ايام نوروز پنج ميليون نفر بازديد کننده و زائر در بقاع متبرکه موجود در سطح استان وجود داشته است و مسئولان بايد از ظرفيت هاي موجود در اين اماکن در راستاي اجراي برنامه هاي فرهنگي استفاده کنند.
وي اضافه کرد: در حال حاضر 700 نيت مختلف در زمينه وقف وجود دارد و جامعه امروز در زمينه مباحث علمي، رشد و پرورش دانشجويان و ساير موارد به وقف جديد نيازمند است.وي با اشاره به ضرورت راه اندازي مرکز دياليز در راستاي ساماندهي وضعيت بيماران تصريح کرد: در حال حاضر بسياري از بيماران کليوي به دليل کمبود مرکز دياليز با مشکلات بسياري مواجه هستند و اوقاف اصفهان آمادگي خود را براي اختصاص زميني براي راه اندازي مرکز دياليز اعلام مي کند.
اژدري به حمايت هاي اوقاف اصفهان از اين بيماران اشاره کرد و افزود: درحال حاضر اوقاف اصفهان 300 ميليون تومان براي راه اندازي مرکز دياليز کمک کرده است.وي با اشاره به اينکه در اصفهان مرکز ICU تخصصي وجود ندارد، تاکيد کرد: اين اداره از آمادگي کامل در راستاي اختصاص زمين براي ساخت مرکز ICU تخصصي در اصفهان برخوردار است و نياز هاي مردم در زمينه هاي مختلف بايد ساماندهي شود.
وي با اشاره به اينکه اصفهان در زمينه موقوفات از استان هاي پيشگام محسوب مي شود، اظهار داشت: تمامي تپه اشرف اصفهان نيز موقوفه است و اصفهان همواره در تمامي زمينه ها يکي از استان هاي نمونه موجود در سطح کشور است. مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان تصريح کرد: در صورت احيا شدن وقف در جامعه عدالت اجتماعي نيز در ميان مردم پياده شده و با تحقق اين موضوع به اقشار ضعيف مردم نيز رسيدگي مي شود. وي به کمک هاي اوقاف اصفهان طي 9 ماهه جاري به مساجد موجود در اصفهان اشاره کرد و افزود: طي اين مدت اين اداره دو ميليارد و 600 ميليون تومان به تکميل و تجهيز مدارس موجود در سطح استان کمک کرده است.
اژدري تاکيد کرد: طي 9 ماهه سال جاري اداره اوقاف اصفهان 670 ميليون تومان به تکميل و تجهيز امام زاده ها، 530 ميليون تومان براي کمک به تکميل مراکز فرهنگي، 300 ميليون تومان به تکميل مصلي ها و 280 ميليون تومان نيز به تکميل حوزه هاي علميه موجود در اصفهان اختصاص داده است .اژدري بيان داشت: اصفهان به عنوان يکي از شهر هاي قرآني محسوب مي شود و اصفهان از 11 بهمن ماه به مدت يک هفته ميزبان حدود 600 نفر از شرکت کنندگان اين دوره از مسابقات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان